Tatilde internetsiz yapamıyoruz

Skyscanner’ın seyahatlerde internet kullanımı hakkındaki son araştırması, Türklerin internete olan ilgisinin tatilde de devam ettiğini gösteriyor.

Ankete katılan yaklaşık bin seyahat severin yüzde 88’i, tatildeyken kablosuz internet erişimi için bir ücret ödemeyi kabul ettiğini, yüzde 19’u ise tatillerinde ücretsiz Wi-Fi hizmetinin otel seçimlerinde önemli olmadığı belirtiyor. Araştırma sonuçları aynı zamanda katılımcıların yüzde 74’ünün tatilde e-maillerini en az bir kere kontrol ettiklerini ve sadece yüzde 7’sinin telefonunu almadan tatile çıkmayı düşündüğünü gösteriyor. Türkler tatilde en çok arkadaş ve aileleriyle iletişim kurmak için interneti kullandığını söylüyor.

Üçte biri maillerini her gün kontrol ediyor

Ankete katılan seyahat severlerin yüzde 67’si interneti sosyal medya hesaplarını güncellemek, yüzde 72’si ise internet bankacılığı işlemleri için tatilde internet kullandıklarını belirtiyor. Araştırmanın dikkat çeken bir başka noktası ise; Türklerin üçte biri her gün düzenli olarak e-maillerini kontrol ettikleri belirtmesi. Katılımcıların yüzde 65’i ise iş maillerini tatilde bile kontrol ediyor.

İLGİLİ HABERLER