TAMPF Yönetim Kurulu Başkanlığına Alp Önder Özpamukçu seçildi

Türkiye’de Organize Perakendenin Çatı Kuruluşu olan Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevini Alp Önder Özpamukçu Devraldı.

Perakende sektörünün en güçlü aktörlerini bir araya getiren Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu, 1 Nisan 2019 tarihinde dördüncü seçimli olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Orjin Maslak Plaza’da gerçekleşen genel kurulda, yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı’na KOÇTAŞ CEO’su Alp Önder Özpamukçu seçildi.

Özpamukçu; “Federasyon, perakende sektörünün farklı alanlarda faaliyet gösteren aktörlerini bir arada tutuyor. Bu çatı altındaki herkes sektörü için çalışırken ülke ekonomisi için de çalışmış oluyor. TAMPF, yurtiçi ve yurtdışındaki faaliyetleriyle organize perakendenin vizyonunu çiziyor. Bizler bu yapı içerisinde alışveriş merkezleri ve perakendeciler olarak, toplamda 350 milyar liralık bir ticarete sahip olan ve 900 bin kişinin üstünde istihdam sağlayan organize perakendenin en büyük temsilcisi olarak bir arada, uzlaşma içinde çalıştık. TAMPF kurulduğu 2013 yılından bu zamana dek, çatısı altındaki her bir aktörün birikimi, gücü ve göstermiş olduğu birlik ve beraberlik örneği ile organize perakendenin üst çatı kuruluşu ve sektörün en güçlü temsilcisidir.

 

İLGİLİ HABERLER