Sağlık ve Fitness uygulamalarının kullanımı yüzde 89 arttı

Cep telefonlarımızın hayatlarımızın ayrılmaz bir parçası olduğunu söylemek bilineni tekrar etmek olacaktır. Ancak telefondaki hareketlerimizi gözlemleyerek yeni sözler söylemek mümkün. Adjust’ın gerçekleştirdiği araştırma sonuçları toplumumuzun tam anlamıyla; “Yeni yıl yeni başlangıçlar!” diye haykırdığını gözler önüne seriyor. Araştırma sonuçlarına göre Ocak ayının ilk haftasında Sağlık ve Fitness uygulamalarındaki kurulumlar Aralık ortalamasına göre yüzde 89, Kalori Takibi uygulamalarının kurulumlarınınsa yüzde 91 arttığını gösteriyor! Veriler ışığında Apple Music’in “Müzikle Harekete Geç” başlığıyla hayata geçirdiği projeye bakınca hedefin hayli isabetli olduğu görülüyor… 

Müzikle harekete geç!

Yeni yıl ile beraber sağlığın ön plana çıktığı bugünlerde Apple Music, Müzikle Harekete Geç başlığı ile hayata geçirdiği özel bir çalışma ile bu alandaki popüler isimlerin derlediği egzersiz listelerine “Göz At bölümünde” yer vermeye başladı.

Listelerini paylaşanlar arasında sporun uzman isimlerinden Gökçen Arıkan, Murat Bür, Ercan Çimenay, Mehmet Çetin, Halil Kılıç, Mine Yılmazbilek, Levin Tahmaz, Nurcan İbrahimoğlu ve Özgür Tetik’in yanı sıra Burcu Esmersoy da yer alıyor.

Burcu Esmersoy paylaştığı müzik listesiyle ilgili “Güne erken başlayıp tadını çıkarmak benim vazgeçilmezim. İhtiyacım olan enerji hepimizde olduğu gibi uyandırılmayı bekliyor sadece, bunu benim için muzik yapıyor.” diyor ve sözlerine şöyle devam ediyor “Hareket ve sporla başladığım her günü, yaptığım her antrenmanı bu liste ile daha da verimli hale getiriyorum. Spor yaptığım hareketli olduğum her gün daha da mutlu oluyorum. Kimi zaman ateşleyici kimi zaman motivasyonumu arttıran bu liste dilerim seni de benim kadar mutlu eder.”

Listelere ulaşmak için TIKLAYINIZ

İLGİLİ HABERLER