Spektrum Medya “Gamification” ile pazara merhaba diyor

Dijital medya gün geçtikte nüfuz alanını genişletiyor. Dijital alanda yer alan her platform başlı başına ama ama dar ama geniş kitleye ulaşabilen bir iletişim kanalı olma potansiyeli taşıyor. Hele internetin etkileşimli iletişim imkanı vermesi, pazarlama anlayışını a’dan z’ye değiştiriyor.

Dijital dünyanın interaktif doğası, bu platformun iletişim kanalı olarak algılanmasını sağladı. Örneğin telefonlar akıllandıkça sadece yakınlarımızı aramak için kullandığımız bir cihaz olmaktan çıkıp, bizzat kişilerle iletişim kuran bir platform haline geldi. Hatta indirdiğimiz uygulamalar ise gün geçtikçe boyut kazanarak  bizzat medya olarak değerlendiriliyor. Ayrıca sosyal medyanın dönüştürdüğü eğlence anlayışı ve sunduğu interaktif iletişim imkanı markalara geniş bir data sunuyor.

Big data ve yeni dengeler

Bilgi toplumuna geçiş sürecinde en fazla data toplayan her kimse rekabette avantaj elde ediyor. Kâr amacı güden veya gütmeyen kuruluşlar ulaşmak istediği hedef kitleyi yönlendirmek adına çok çeşitli bilgiye ihtiyaç duyuyor. İnternetin sunduğu fırsatla birlikte reklam ya da tanıtım faaliyetlerinin ölçümlemesi geçmişe oranla daha rahat yapılabiliyor. Dijital çağın ihtiyaç duyduğu yeni nesil reklam ölçümleme ve araştırma platformları her gün daha sık gündeme geliyor. İnternetin yaygın kullanımının doğal bir sonucu olarak endüstri 4.0 aşmasına ulaşılan günümüzde ilişkilerden anlayışlara, tutumlardan davranışlara tüm dengeler yeniden kuruluyor. Markalarla potansiyel hedef kitlesini yarattıkları yeni nesil içeriklerle bir araya getiren Spektrum Medya, sektöre yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor!

Spektrum Medya “Gamification” ile pazara merhaba diyor

Spektrum Medya içerik ajansı olarak 2019 yılında faaliyete geçti. Yeni nesil medya anlayışının karmaşık çeşitliliğine bir çözüm getirmeyi ve bir sınıflandırma yapmayı hedefleyen şirket, çağın yeni ve hızlı bir ivmeyle gelişen medya anlayışının ‘Spektrum’unu çıkartırken, toplum ile doğru iletişim kurarak kitlelerin talep ve ihtiyaçlarını karşılamak için geliyor. Spektrum Medya kurucularından Berkan Yenigün “Spektrum Medya görsel iletişim araçlarının hemen hemen hepsi kullanarak hizmet vermeyi amaçlayan bir şirket. Yakın zamanda hayata geçireceğimiz ilk projemiz ile Türkiye’de nesil bir reklam platformu oluşturmayı hedefliyoruz.” dedi. Alanında uzman, iddialı ve yaratıcı genç kadrosu ile dijital medyanın olanaklarını markalara özel çözümlerle kitle dinamiğini araştıracakları ve yeni medyayı şekillendirecekleri projeler geliştirmeyi hedefliyorlar.

 

İLGİLİ HABERLER