Sönmez Holding yönetiminde üst düzey atamalar…

Kamil Koç Otobüs İşletmeleri’nde 8 yıldır Genel Müdürlük koltuğunda oturan Kemal Erdoğan, Sönmez Holding’in yeni CEO’su oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde Kurumsal İletişim Uzmanı olarak 4 yıldır görev yapan Gamze Demirbaş Çelebi ise Sönmez Holding’in vizyoner şirketi olan Sönmez Medya’da Kurumsal İletişim Yöneticisi olarak göreve başladı. Sönmez Holding’in yeni CEO’su Kemal Erdoğan, bugüne kadar tek sektöre yoğunlaştığını belirtirken, “Çok farklı sektörlerde faaliyet gösteren Sönmez Holding’e katılmak benim için yepyeni bir adım olacak” dedi. Sönmez Holding’in faaliyetlerinden de bahseden Erdoğan, turizmden, çimentoya kadar geniş bir yelpazede yer alan yatırımlarda öncelikli hedeflerinin konumlarını kuvvetlendirmek olduğunu söyledi. Yaşanan krizden grup bünyesinde bulunan şirketlerin en az zararla atlatmasını sağlayacaklarını belirten Erdoğan, turizm, tekstil ve lojistik alanında yeni yatırımlarının olacağını ifade etti.

Kemal Erdoğan

Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden yüksek endüstri mühendisi olarak mezun olan Kemal Erdoğan, iş hayatına 1991 yılında finans ve satın alma bölümlerinde başladı. 1994 yılından itibaren birçok farklı sektörde satış ve pazarlama konusunda yöneticilik görevinde bulunan Erdoğan, Dünya Bankası’nın orta ve büyük ölçekli “Yeniden yapılandırma, endüstriyel ve finansal yatırım, rakip, piyasa ve ürüne yönelik konumlandırma” projelerinde görev aldı. 2004’te MAN Kamyon ve Otobüs Tic. AŞ ile çalışmaya başlayan Erdoğan,  MAN’da pazarlama ve satıştan sorumlu olarak üst düzey yöneticilik yaptı. 2008 -2016 yılları arasında Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürüten Kemal Erdoğan,  İngilizce ve Almanca biliyor, evli ve iki çocuk babası.

Gamze Demirbaş Çelebi

Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni 2009, Galatasaray Üniversitesi Stratejik İletişim ve Halkla İlişkiler Master’ını 2010 yılında tamamlayan Çelebi, Renault Mais Genel Müdürlüğü’nde İletişim ve Pazarlama departmanlarında görev yaptı. İş hayatına Motto Professional Servise ajansında İletişim Koordinatörü olarak devam eden Çelebi, bu süreçte birçok ulusal markaya iletişim, PR, müzik ve spor pazarlaması, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri, event ve organizasyonlar gibi alanlarda iletişim hizmeti sağladı. Eğitiminin bir bölümünü Paris Sorbonne Üniversitesi’nde tamamlayan Gamze Demirbaş Çelebi, Bursa İş Kadınları Derneği BUİKAD’ın ve Bursa Halkla İlişkiler Derneği BHİD’in üyesi. Çelebi, İngilizce ve Fransızca biliyor, evli ve bir kız çocuğu annesi.

İLGİLİ HABERLER