‘‘Social Media Awards Turkey” için Başvurular Başladı!

Marka ve ajansların sosyal medya performanslarını objektif verilere dayalı olarak ölçen ilk ve tek yarışma “Social Media Awards Turkey” başvuruları başladı. Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliğiyle hayata geçen proje 1 Nisan 2016 – 31 Mart tarihleri arasında yayınlamış en başarılı sosyal medya çalışmalarını ödüllendirecek.

Social Media Awards Turkey ödüllendirme sistemi iki bölümden oluşuyor; Jüri Ödülleri ve SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri. Jüri ödülleri, kategorilere başvuru yapan çalışmalar arasından kapsamlı kriterlerle değerlendirilerek verilecek. 19 Nisan Perşembe günü başlayan kategori başvuruları 11 Mayıs Cuma günü saat 23:59’e kadar devam edecek.

SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri’ne ise 50’e yakın farklı sektörlerden markaların geçmişe dönük performanslarının analitik olarak sıralanmasıyla belirlendiği için başvuru kabul edilmiyor. Veriler ve sıralama ise BoomSonar’ın “Sosyal Medya Marka Endeksi” SocialBrands’in 30’dan fazla kriterden oluşan benzersiz algoritmasından geliyor.

SMALOGOBaşvuru Kategorileri Açıklandı

Sosyal Medya Kampanyası
Sosyal medyayı merkez alan kampanyaların yarıştığı bu kategoriye Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube başta olmak üzere tüm sosyal medya kanallarında gerçekleştirilen kampanyalar katılabilir.

Gerçek Zamanlı Kampanya
Gündemdeki olaylara ilişkin hazırlanan yaratıcı kampanyalar ve sosyal medya paylaşımlarının yarıştığı Gerçek Zamanlı Kampanya kategorisi, markaların sosyal medyada hızlı ve doğru karar alma başarılarını değerlendirir.

Özel Gün Kampanyası
Sosyal medyada önemli günlere ilişkin hazırlanan en başarılı kampanyaları, içerikleri ve çalışmaları değerlendiren bu kategoriye Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube başta olmak bir veya birden fazla sosyal medya kanalında özel günlerle ilgili gerçekleştirilen tüm projeler katılabilir.

Mikrosite Kampanyası
Marka, ürün, hizmet veya özel günler kapsamında hazırlanan kampanyalarda sosyal medyayı en etkin ve yaratıcı şekilde kullanan mikrositelerin değerlendirildiği kategoridir.

Kurumsal Blog
Markalar tarafından kurumsal iletişim ve/veya pazarlama iletişimi amacıyla oluşturulan veya kurumun yer aldığı sektörle ilgili belirli bir tema üzerine kurgulanan bloglar bu kategoriye katılabilir.

Fikir Önderi Kampanyası
Markalar tarafından sosyal medyada fikir önderi, uzman veya yüksek etki sahibi kullanıcılarla beraber gerçekleştirilen, marka mesajının hedef kitleye etkili şekilde ulaştırıldığı çalışma ve kampanyalar bu kategoriye katılabilir.

Veriden Esinlenen Yaratıcılık
Veriyi yaratıcı ve etkili şekilde kullanarak marka başarısını arttırmayı hedeflemiş olan, veri temelli tüm sosyal medya kampanyaları bu kategoride yer alabilir.

Online Reklam ve Viral Video
Sosyal medyada online reklam ve/veya viral video olarak hazırlanan, kullanıcılar tarafından yoğun şekilde izlenen ve paylaşılan tüm video içerikler bu kategoride yer alabilir.

Sosyal CRM Yönetimi
Sosyal medyayı kullanarak müşteri ilişkilerini yöneten markaların değerlendirildiği bu kategoride, sosyal ağların sunduğu çift yönlü iletişim olanaklarını değerlendiren markaların yıl boyunca uyguladıkları Sosyal CRM stratejileri incelenir.

Topluluk Yönetimi
Sosyal medyada hayran topluluğunu en iyi yöneten, takipçi kitlesi ile güçlü iletişim kuran ve marka elçileri ile çift yönlü ilişkiler yöneten tüm marka iletişim stratejileri bu kategoride değerlendirilir.

Online – Offline Entegrasyonu
Hem sosyal medyada, hem de offline kanallarda bütünleşik yürütülen tüm çalışmalar bu kategoride yer alabilir.

Medyada Sosyal Medya Kullanımı
Dizi, film, program gibi yapımlar, gazete ve televizyon gibi konvansiyonel medya kurumlarının, 1 Nisan 2016 – 31 Mart 2017 dönemindeki başarılı ve/veya yaratıcı sosyal medya proje ve kampanyaları bu kategoride yer alabilir.

Sosyal Sorumluluk İletişimi
Doğrudan sosyal medya üzerinden kurgulanan veya sosyal medyaya uyarlanan yaratıcı ve/veya etkili sosyal sorumluluk projeleri bu kategoride yer alabilir.

Medya Satın Alma
Bu kategoride sosyal medya reklamcılığının en başarılı ve/veya yaratıcı örnekleri değerlendirilir.

Erken başvuru ve kategorilerle ilgili detaylara www.socialmediaawardsturkey.com ‘dan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

İLGİLİ HABERLER