“Sizinkiler” kızdırdı, LC Waikiki ne dedi?

Salih Memecan’ın karikatür karakterleri olan Limon ve Zeytin’i çocuk koleksiyonunda kullanması nedeniyle sosyal medyada eleştirilen LC Waikiki bugün konu ile ilgili olarak resmi açıklamada bulundu. Tüketicilerden gelen talep ve yapılan testlerin başarılı olması sonrasında, 1.5 yıl önce “Sizinkiler” karakteriyle lisans anlaşmasının yapıldığının belirtildiği açıklamada, “Şirketimizi, siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında tutma kararlılığı içindeyiz” ifadelerine yer verildi.
LC Waikiki’nin açıklaması şöyle:

“LC Waikiki olarak Türkiye’de 17 yıldır faaliyet gösteren kuruluşumuz, kendi markası adı altında tasarım yapmakta ve gerektiğinde tüketici talepleri doğrultusunda yerli ve yabancı çizgi film karakterlerinin kullanımına yönelik lisans anlaşmaları imzalamaktadır.

Tüketicilerden gelen talep ve yapılan testlerin başarılı olması sonrasında, 1.5 yıl önce Sizinkiler karakteriyle lisans anlaşması yapılmıştır.

Dün itibarıyla Sosyal Medya’da paylaşılan içerikleri, “Temel Değerlerimiz” doğrultusunda değerlendirdik ve değerlendirmeye de devam ediyoruz.

“Müşteri Odaklılık” ve “Farklılıklara Saygı” ögelerini içeren temel değerlerimizi göz önünde bulundurarak ; şirketimizi, siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında tutma kararlılığı içindeyiz.”

İLGİLİ HABERLER