Sir Richard Branson, Inspired 2016 Girişimcilik Konferansi’nda başarı hikayesini paylaştı!

 

Sir Richard Branson, Istanbul TALKS kapsamında gerçekleşen Inspired 2016 Girişimcilik Konferansı’nda katılımcılarla efsaneleşmiş başarı hikayesini paylaştı.

İstanbul’da bu yıl düzenlenen Istanbul TALKS konferanslar serisinin ilki Inspired 2016 Girişimcilik Konferansı, ,sıra dışı fikirleriyle iletişimden eğlenceye, ulaşımdan teknolojiye hatta uzay turizmine kadar pek çok alanda lider girişimlere imza atan Richard Branson’u ağırladı.

Inspired 2016’da girişimcilik serüveninden örnekler vererek sıfırdan geldiği noktayı katılımcılara anlatan Branson,sahibi olduğu  müzik, havayolu şirketi, telekom şirketleri, özel tren işletmeciliği alanlarında faaliyet gösteren Virgin Şirketler Grubu ve sektörle ilgili ipuçları verdi.

Sipahiler Events ev sahipliğinde, Girişimcilik Vakfı iş ortaklığı ile düzenlenen Inspired 2016 Girişimcilik Konferansı, girişimci olma yolunda ilerleyen gençleri, girişimcileri, melek yatırımcıları, risk ve özel sermaye şirketlerini, bankaları, girişimcilik ekosistemindeki kuruluşları, inkubasyon ve girişim merkezlerini ve büyük medya şirketlerini etkileşimli bir platformda buluşturdu.

Çırağan Kempinski’de 16 Mart’ta gerçekleşen Inspired 2016 Girişimcilik Konferansı, bu yılki çerçevesini “Başarılı Girişimcilerden İlham Veren Konuşmalar” ekseninde şekillendirdi. Konferansta; girişimcilik ekosisteminin farklı ülkelerde nasıl oluştuğuna, son zamanların en popüler konusu olan nesnelerin internetine, genç girimcilere, sosyal girişimciliğe, trendlere ve kadın girişimciliği panellerine yer verildi.

Dünyaca ünlü yatırımcı ve girişimcilerin ufuk açan başarı öykülerinin büyük ilgi gördüğü Inspired 2016 Girişimcilik Konferansı’nda Sir Richard Branson’ın yanı sıra, Vu Technologies’in CEO’su, Hindistanlı iş kadını Devita Saraf, Enigma Dergisi’nin Yayıncısı ve Venus Media & PR şirketinin Kurucusu-CEO’su Yasmine Shihata, kendisini küresel zihinli değişim mimarı olarak tanımlayan, Endeavor’un San Francisco ofisini yöneten Allen Taylor ve eğitimdeki eşitsizlik sorununu çözme adına, başarılı üniversite mezunlarının düşük gelirli bölgelerde eğitim vermeleri için köprü görevi gören Teach for All Kurucu Ortağı-CEO’su Wendy Kopp, General Electric Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye İnovasyon Başkanı Rania Rostom, Skype’ın yaratıcılarından, Stanford Üniversitesi ve Stockholm Ekonomi Okulu’nun takdir edilen öğretim üyelerinden Jonas Kjellberg, Les Benjamins Kurucusu ve Kreatif Direktörü Bünyamin Aydın, RLTY NYC’nin Kurucu Ortağı ve Yöneticisi Emir Bahadır, YFS Magazine’in kurucusu olan Erica Nicole, Seri Girişimci, Teknoloji Yatırımcısı ve Futurist Nicklas Bergman gibi önemli isimler yer aldı.   

Bu sene 25. yılını kutlayan Mavi Platin Sponsor olurken,  General Electric, TAV Passport ve Audi de sponsor arasında yer aldı. Medya sponsorlunu ise Bloomberg HT üstlendi.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER