Sevgililer Günü’nde erkeklerin partnerine hediye alma oranı yüzde 80

Avantajix.com’un araştırmasına göre, Sevgililer Günü’nde elini cüzdanına en fazla sözlü-nişanlı erkekler atıyor. Flört aşamasında olan erkeklerin bütçesini romantik akşam yemeği; evli erkeklerinkini ise hediyeler sarsıyor. Kadınlarda ise erkek arkadaşına hediye alma oranı en fazla flört aşamasında görülüyor. Her 10 kadından 6’sı erkek arkadaşına 100-200 TL arasında değeri olan hediye alıyor.

Avantajix.com, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde kimin ne kadar para harcadığını belirlemek amacıyla üyelerinin katıldığı bir anket düzenledi. Sevgilisi olan bekarlar, sözlü-nişanlı olanlar ve evli çiftlerin katıldığı ankette erkeklerde partnerine hediye alma oranı yüzde 80 iken bu oran kadınlarda yarı yarıya azalıyor. 14 Şubat’a en fazla anlamı sözlü-nişanlı erkekler yüklerken en pahalı hediyeyi de onlar seçiyor.

Sözlü-nişanlı erkekler hediyeye en az 200 TL bütçe ayırıyor

Sözlü-nişanlı erkekler, hediyeye en az 200 TL bütçe ayırıyor. İki kişilik romantik akşam yemeğinin maliyetiyse 300 TL’den başlıyor. Sözlü-nişanlı kadınlarsa hediye için 100-300 TL aralığında harcama planlıyor. Akşam yemeğinin parasını “ben öderim” diyen kadın sayısı ise yok denecek kadar az.

Kadınlar en çok flört aşamasındayken hediye veriyor

Flört aşamasındaki erkekler 75-100 TL arasında küçük hediyeler planlıyor ve daha çok hediyenin sunumuna önem veriyor. Onlar için, hediyenin kaça alındığı değil, nasıl sunulduğu önemli. Çoğunluğu, hediyesini bir notla vermeyi planlıyor. Flört aşamasındaki erkekler de, akşam yemeği için en az 300 TL’yi gözden çıkartıyorlar. Kadınlarda ise erkek arkadaşına hediye alma oranı en fazla flört aşamasında görülüyor. Her 10 kadından 6’sı erkek arkadaşına 100-200 TL arasında değeri olan hediye alıyor.

Ankete katılan erkeklerin yarısı bu özel günde eşine hediye aldığını belirtiyor

Evli çiftlerde ankete katılan erkeklerin yarısı bu özel günde eşine hediye aldığını söylerken, kadınlarda bu oran onda 2’ye kadar düşüyor. Erkekler, hediye için 100-150 TL arasında bütçe ayırıyor. Evli çiftlerin yüzde 80 gibi çok büyük çoğunluğu, akşam yemeğini evde baş başa yemeyi tercih ediyor.

İLGİLİ HABERLER