Schmitz Cargobull’dan stratejik yatırım

Treyler markası Alman Schmitz Cargobull, Sakarya fabrika yatırım projesini düzenlenen resmi açılış töreni ile hayata geçirdi. Türkiye’deki üretim hacimlerini 8 yıl içerisinde 3 bin adedin üzerine çıkarmayı planlayan Schmitz Cargobull toplamda 90 milyon Avro yatırım yapacak.

Schmitz Cargobull, Fabrikasının resmi açılış törenine, Schmitz Cargobull CEO’su Andreas Schmitz, Schmitz Cargobull CSO’su Boris Billich, Schmitz Cargobull Türkiye Genel Müdürü Mile Mishevski’nin yanı sıra Türkiye Yatırım Ajansı Başkanı Arda Ermut ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik katıldı.

Çok sayıda iş ortağı, yerel protokol temsilcileri ve çalışanların katılımı ile gerçekleşen törende konuşan Schmitz Cargobull AG CEO’su Andreas Schmitz şunları söyledi; “Bu yıl 125. Kuruluş yıldönümümüzü kutluyoruz. Geçen yıl yaklaşık 58.000 adet üretim gerçekleştirdik. 2 milyar Avro ciromuz ve 5700 çalışanımız ile Avrupa’nın pazar lideriyiz. Global bir bakış açımız var, bu nedenle sadece Almanya’da değil İspanya, Lİtvanya, Rusya ve Çin’de üretim tesislerimiz mevcut. Ve büyük bir mutlulukla ifade ediyorum ki şimdi de bu ülkelere Türkiye eklendi.”

Adapazarı yatırımının geleceklerine yapılan bir yatırım olduğunu ifade eden Andreas Schmitz; “Bu önemli pazarda kalıcı olmayı ve pazar payımızı büyütmeyi amaçlıyoruz. Yeni tesisimizle büyümeyi ve sınırları aşmayı amaçlıyoruz. Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’nun kalbinde yer alan Türkiye, yeni pazarlara açılmamız açısından kilit bir öneme sahip” dedi.

 

İLGİLİ HABERLER