Saray Bisküvi İnsan Kaynaklari Direktörü Gürşan Gürel oldu

Saray’ın yeni İnsan Kaynakları Direktörü; farklı sektörlerde yaklaşık 36 yıllık mesleki deneyime sahip olan Gürşan Gürel oldu.

Gürşan Gürel hakkında:

Saray’ın İnsan Kaynakları Direktörü olarak göreve başlayan Gürşan Gürel, 36 yıla yaklaşan deneyimi ile farkı sektörlerden birçok ulusal ve uluslararası kurumda görev aldı.

Sheffield Üniversitesi İş İdaresi ve Yönetimi Bölümü mezunu olan Gürşan Gürel; profesyonel iş yaşamına 1979 yılında Rheinbraun Consulting Gmbh’de başladı. Gürel yeni işi ile ilgili; “Kurum olarak önceliğimiz çalışan memnuniyeti. 54 yıllık köklü bir geçmişe sahip Saray Bisküvi her gün milyonlarca insana ulaşıyor, onlara mutluluk dağıtıyor. İnsan Kaynakları alanında da “çalışan mutluluğu” en önemli hedefimiz. Sevilen, değer yaratan, fayda sağlayan bir marka olmanın ve tercih edilen bir kurum olmanın sırrı da; çalışanlarının mutlu olmasından, kuruma bağlılığından ve çalışma arzusundan geçiyor. Saray Bisküvi İnsan Kaynakları olarak yeni süreçte yapmayı arzuladığımız şey, çatımız altındaki çalışanlarımızın memnuniyetini ve gelişimlerini sağlamak olacak” dedi.

Gürel’in yer aldığı projeler:

Enka İnşaat A.Ş. Ras-Lanuf Yeni Şehir Projesi’nde, Rothmans International BV Darlington UK ve Türkiye’de Best Sigara Fabrikası kuruluşu ve işletmeye alınmasında, Türk Philips Aydınlatma A.Ş.’de ve ardından Türkiye’nin en önemli özelleştirme projelerinden biri olan Set Group Holding’te Çimento Grubu yeniden yapılanma ve dönüşüm projesinde, The Coca-Cola Company Türkiye Şişeleme Operasyonları yeniden yapılanma ve değişim projesinde çeşitli ülkelerde fabrika kuruluşları, işletme alma ya da yeniden yapılanma projelerinde görev aldı. Real Hipermarketler Zinciri A.Ş.’nin Ankara, Gaziantep, Konya ve İzmit hipermarketlerinin kuruluş çalışmalarında insan kaynağı yapılanmasını gerçekleştiren Gürel; Tansaş zincir mağazalarının yeniden yapılandırılması projesinde İnsan Kaynaklarından Sorumlu Grup Başkanlığı görevinde bulundu. Kurumsal yaşamda edindiği deneyimlerini danışmanlık ve eğitim sektöründe değerlendirmek arzusu ile 2001 – 2003 yılları arasında Management Centré Türkiye bünyesinde de farklı projelerde bulunan Gürel, Ecco Danışmanlık ve Temsilcilik Ltd. şirketini kurarak profesyonel çalışma yaşamından girişimcilik tarafına geçti ve yurt içi – yurt dışı olmak üzere birçok yeniden yapılanma ve kurumsallaşma projelerini gerçekleştirdi.

 

İLGİLİ HABERLER