Sanofi Grubu Kurumsal İletişim Direktörü: Pınar Kaya

 

21 Mart 2016 tarihi itibariyle Sanofi Grubu bünyesinde Kurumsal İletişim Direktörü olarak Pınar Kaya görev yapmaya başladı.

Pınar Kaya hakkında:

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 1990 yılında mezun alan Pınar Kaya profesyonel iş hayatına reklamcılık sektörüyle adım attı. Ogilvy&Mather, Güzel Sanatlar, RPM/Radar, gibi Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında çalışan Kaya, sayısız ünlü markanın iletişim stratejisi ve uygulamalarını hayata geçirdi.

Reklam alanındaki başarılı çalışmalarının ardından 2006’da Avea’da Kurumsal İletişim Direktörü olarak kariyerinde önemli bir kilometre taşına daha imza attı. Entegre iletişimden, değişim yönetimi iletişimine, kurumsal sosyal sorumluluktan şirket sözcülüğüne kadar çeşitli görevler üstlenen Kaya, iletişim alanında başarılı çalışmalar yürüttü. 2010’da Kale Grup’ta Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Direktörü olan Kaya, şirketin iç ve dış iletişiminden basın ilişkilerine kadar farklı alanlarında sorumluluklar üstlendi. Sonrasında profesyonel yaşamını danışman olarak sürdüren Pınar Kaya, Sanofi Grubu bünyesinde Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yapacak. Kaya, doğrudan Türkiye Ülke Başkanı Fabrizio Guidi’ye raporlayacak, fonksiyonel olarak Bölge İletişim Direktörü Dalia Aziz ile çalışacak.

İLGİLİ HABERLER