“Sana yaramayan, bana Yariyo”

Geri dönüşümün ve ikinci el kullanımların arttığı, gelir eşitsizliği makasının açıldığı dünya düzeninde elden ele yardım ulaştırmak bir görev haline geldi. Kullanırız diye alınanlar, bekletilenler çevremizde yer kaplar oldu. Bu eşya kalabalığınıysa doğru bir şekilde, doğru kullanıcıya ulaştırmak oldukça zor.

Bu duruma bir çözüm bulmak isteyen 5 arkadaş; 2. el kullanımını hızlandırmak, elden ele mantığıyla yardım ve destek döngüsü oluşturmak için Yariyo’yu yarattı. Elinizde bulunan ürünü ister ücretsiz ihtiyacı olan kişiye, isterseniz takas yöntemiyle ihtiyacınız olan ürünle dönüştürerek paylaşmanızı sağlayan Yariyo sadece bir eşya paylaşım platformu değil. Canlı dostlarımıza yuva açacak kişileri de bir araya getirmeyi amaçlayan uygulama, hayvan sahiplenip sahiplendirmeyi de kolay hale getiriyor.

Her şeyden önce bir sosyal sorumluluk projesi olan Yariyo, hem çevresel anlamda tüketimi azaltmayı hem de sosyal anlamda yardımlaşmayı hedefliyor. Öyle ki, sayfasında yer alan reklamlardan elde ettiği geliri sokak hayvanlarıyla, banner reklam gelirleriniyse belirlediği kurumlara bağışlıyor.

Yardım etmenin en kolay hali olan Yariyo ‘’Sana yaramayan, bana Yariyo’’ diyor ve #yüzgüldürenuygulama olarak önce akıllı telefonlarımızda, ardından hayatımızda yerini almayı bekliyor.

Yariyo hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER