Robinson, Cuma ve Cumartesi yeni maceralarıyla Deniz’de!

DenizBank’ın yeni sezon çekimleri, “Hadi Deniz’e Gir Çünkü Hayat Denizde Güzel” teması ile tamamlandı. Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi’nin hayata geçirdiği, prodüksiyonu Böcek Yapım tarafından gerçekleştirilen reklam filmlerinin yönetmenliğini yine Ömer Faruk Sorak yaptı. Dört yıllık geçmişe sahip “Robinson ve Cuma” reklamlarıyla marka bilinirliğinde kendi segmentinde üst sıralara çıkarak, her iki kişiden birinin “ilk aklına gelen banka” olmayı başaran DenizBank, yeni filmleri ile daha fazla insanı kolaylık ve fırsatlarla dolu dünyasına davet ediyor.

Ada macerası, yeni yıldızlarla renkleniyor
2013 yılının reklam filmi çekimlerinde DenizBank’ın reklam yüzleri Beyazıt Öztürk, Erdal Özyağcılar ve Sedef Avcı’ya birbirinden değerli isimler eşlik ederken; Cuma ve Deniz’in çocuğu Cumartesi’nin senaryoya dâhil edilmesi, adanın en büyük sürprizi oldu. Filmlerde Cumartesi karakterini ‘20 Dakika’ dizisiyle yıldızı parlayan Özgür Ece Nalcı canlandırırken, ünlü televizyoncu Tayfun Talipoğlu, yaşayan en iyi 100 futbolcu arasında gösterilen Rüştü Reçber ve bugüne kadar canlandırdığı karakterlerle seyircinin gönlünü kazanan Çetin Altay ada macerasının yeni isimleri oldu.  Çekimler esnasında Cumartesi rolündeki Özgür Ece Nalcı sempatik tavırları ile tüm ekibin ilgi odağı olurken, Çetin Altay laz tiplemeleri ile ada serüvenine yeni bir renk, yeni bir soluk kazandırdı. Zaferlerle dolu futbol kariyeri boyunca yüzlerce kez milli takımın kalesini kurtaran Rüştü Eçber ise, yeni sezon reklam filmlerinde, DenizBank çatısı altında bu kez işletmelerin, esnafın koruyucusu oldu.  Yolculuk ve hazırlık ile geçen süre hariç 5 günde, Maldivler’in kuzeyinde yer alan Baa Atoll içinde, Millaidhoo adlı ıssız bir adada gerçekleşen çekimlerde deniz uçağı kullanılırken, 10 gün boyunca 65 kişilik ekip Adanın yakınına demirleyen teknelerde konakladı.

6 günlük çekimde 6 ton malzeme kullanıldı
Müziklerini Ömer Ahunbay’ın (Jingle House) hazırladığı filmlerin çekimleri sırasında, ekibin ıssız adada güvenli ve sağlıklı şekilde çalışabilmesi adına bir uzman doktor hazır bulundu. Dekor ve çekim malzemeleri için 6 adet 1 tonluk konteynerın kullanıldığı reklam filmleri için 7 kişilik prodüksiyon, sanat ve set ekibi, çekim gününden 23 gün önce adaya gidip, banka şubesi ve Robinson – Cuma’nın yaşam mekanlarını inşa etmeye başladı. Transferler için deniz uçağı, 4 adet zodiak bot, 4 adet büyük yük teknesi ve 1 adet hızlı tekne kullanıldı.

 

İLGİLİ HABERLER