Reklamverenler Derneği 12. Olağan Genel Kurulu yapıldı

  Reklamverenler Derneği, 7 Mart günü 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. RVD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura açılış konuşmasında, Türkiye reklam yatırımlarının, verilen hedefler doğrultusunda gelişmekte olduğunu gururla izlediğini belirtti. Pura, “6 Mart’ta Reklamcılar Derneği’nin açıklamış olduğu 2011 reklam yatırımları rakamlarından da görüldüğü gibi, yüzde 20 oranında gelişmeyle 4.3 milyar TL hedefinin gerçekleşmiş olduğuna dikkati çekti. Ahmet Pura sözlerine şu şekilde devam etti: “I. Reklam Sempozyumu’nda ifade ettiğimiz 2013 yılı 5 Milyar TL’lik hedefin 5.8 Milyar TL olarak gerçekleşeceği görünüyor. 2015 yılı için verdiğimiz 5 Milyar USD’lik hedefe de sağlıklı bir şekilde ilerliyoruz. Yeter ki; günlük kısır çekişmelerden arınıp gelişmeyi kısırlaştırmayan yöntemi aramaya devam edelim.” 

 
2012 yılının, Reklamverenler Derneği’nin kuruluşunun 20. yılı olduğunu belirten Ahmet Pura, RVD bünyesinde bir dizi yeniden yapılanma hazırlıklarının yapılmış olduğunu ve yeni dönemde bu çalışmaların hayata geçirileceğini vurguladı. Sektörün gelişmesi adına dernek bünyesinde var olan güçlü alt yapı potansiyelini değerlendirmek amacıyla, Yönetim Kurulu’na yakın sorumluluklar üstlenecek Yürütme Kurulları oluşturulacağını belirten Pura, tüm sektörü bir araya getiren ve artık gelenekselleşen Reklam Sempozyumlarının yeni dönemde de sektör ihtiyaçlarına yönelik bir şekilde organize edilmeye devam edeceği haberini verdi. Günümüzde uzlaşının toplumların gelişmesi bağlamında önemli bir güç olduğunu belirten Pura, sektörün sağlıklı büyümesinin sağlanması adına, ilgili Bakanlıklar, kamu kuruluşları ve sektörel derneklerin katılımıyla, Reklam ve Tanıtım Konseyi kurulması önerisini T.C.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na sunduklarını söyledi.
 
12. Olağan Genel Kurul’da seçilen ve Mart 2014 tarihine kadar görev yapacak Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelerinin listesi şöyle: 
Yönetim Kurulu Asil Üyeleri
Ahmet Pura (Colgate Palmolive)
O.Hakan Turalı (B/S/H)
Zeynep Yalım Uzun (Unilever)
Ayşen Akalın (Eczacıbaşı Holding)
Asaf Ardak (Oyak)
Lale Saral Develioğlu (Turkcell)
Caner Tunaman (Reckitt Benckiser)
Mehmet Ali Akarca (Koç Medya)
Gizem Keçeci (Vodafone)
Tuğba Altunterim (P&G)
Alkan Eraltan (Yıldız Holding)
Murat Göllü (Akbank)
Suat Sözen (İş Bankası)
İpek Zeren Süel (Coca Cola)
İsmail Bayazıt (Türk Telekom)

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri
Yeşim Koçyiğit (Pınar)
Sema Buluç (GSK)
Bahadır Demir (Mey)
Şule Şamlı (Eti)
Hasan Alp Alemdar (Henkel)
Burç Üstün (Evyap)
Gülen Bengi (Kimberly Clark)
Deniz Aktürk Erdem (Pepsico)
Denetleme Kurulu Asil Üyeler
Murat Ermert (Yapı Kredi Bankası)
Elif Güvenen (Garanti Bankası)
Bahar Soysal Özpınar (Arçelik)

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler
Özgür Kölükfakı (Algida)

Özleyiş Pamir (Türk Telekom)
Nihan Güney (Anadolu Hayat)

Disiplin Kurulu Asil Üyeler
Yapıncak Erkan (HSBC)
Bülent Gürcan (Teknosa)
Bahar Kaçar (Colgate Palmolive)
Disiplin Kurulu Yedek Üyeler 
Zeynep Arda Çolak (Ülker)
Hande Mistili Çelik (Oyak Çimento)
Şeyma Özhan (Danone)
12. Olağan Genel Kurul sonrasında gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda yeni görev dağılımı ise aşağıdaki şekilde yapıldı:
 
Ahmet Pura (Başkan)
Hakan Turalı (Başkan Yardımcısı)
Zeynep Yalım Uzun (Başkan Yardımcısı)
Ayşen Akalın (Genel Sekreter)
Asaf Ardak (Sayman) 

İLGİLİ HABERLER