Puck Global’den çocuklara özel reklam ajansı

Puck Global sektörde bir ilke imza atarak çocuklar için reklam ajansı açtı.

Eğlence ve öğrence konseptinden yola çıkılarak tasarlanan Türkiye’nin ilk çocuk şehri KidzMondo, reklam dünyasına kapılarını açtı. Reklam ajansı Puck Global, uzman eğitmenler eşliğinde çocuklara 50’den fazla mesleği deneyimleme fırsatı sunan KidzMondo İstanbul’da açtığı ofisiyle minikleri yepyeni ve eğlenceli bir dünyaya davet ediyor.

KidzMondo İstanbul’da açılan reklam ajansında çocuklar, reklam dünyasını işin mutfağında yakalama imkânına sahip oluyor. Eğitmenler miniklere, reklam sektörü, ajans yapısı gibi teorik bilgilerin yanı sıra photoshop kullanımı, video içerik üretimi, ilan hazırlama gibi konularda da uygulamalı eğitimler veriyor.

Puck Global Ajans Başkanı Haluk Erkmen konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi:“Puck Global olarak yaptığımız tüm işlerde müşterilerimize akla gelmeyen, ‘‘muzip’’ bir öneri sunarız. Türkiye’nin ilk çocuk reklam ajansını açma fikri de bizim bu ajans duruşumuzun bir ürünü olarak ortaya çıktı. Onlarca markanın ve iş kolunun bulunduğu bir yerde reklam ajansının olmaması büyük bir eksikti. Biz de çocuklar için bir reklam ajansı açarak hem bu eksiği kapattık hem de yine yapılmamış bir işe imza attık… Bu ajansa gelen çocuklar severek izledikleri reklamların nasıl hayata geçtiğini, süreçlerin nasıl işlediğini gerçeğine çok yakın bir ortamda öğreniyor ve başka yerde yaşayamayacakları bir deneyim yaşıyor”

 

İLGİLİ HABERLER