GiffGaff, Black Friday arifesinde tüketim çılgınlığına meydan okudu!

Mobil cihazları yenileme markası GiffGaff, savurgan tüketimi eleştirdiği kampanyasıyla halkı Black Friday için “Çekmecelerini kontrol etmeye” çağırıyor. Marka, milyonlarca kişiyi sürdürülebilir bir ekonomi yaratma konusunda daha fazla düşünmeye çağırarak, alışverişin en yoğun olduğu dönemlerden birinde sıra dışı bir mesaj veriyor.

Çevrimiçi perakendeciler, salgının hızlandırdığı dijitalleşme ve İngiltere’de yaşanan ikinci karantina nedeniyle, bu yıl Black Friday alışverişlerinde yüzde 45 artış bekliyor. Pazarlama açısından, muhtemelen şimdiye kadarki en rekabetçi Black Friday dönemi olacak. Birkaç aylık kasvetli performansın ardından perakendecilerin cirosu yükselecek gibi görünüyor. Tam da bu dönemde GiffGaff, alışveriş çılgınlığına dur diyen kampanyasını yayınladı.

Veriler Birleşik Krallık’ta kullanılabilir durumdaki 55 milyon telefonun çekmecelerde atılmayı beklediğini gösteriyor. GiffGaff’ın kampanyası da işte bu gerçek üzerine kurgulanmış. Marka son kampanyasında bir yandan atıl durumdaki bu telefonları yenileyip kullanmaya teşvik ederken diğer yandan tüketim çılgınlığının çevresel zararlarına dikkat çekiyor.

“Çekmecelerinizi Kontrol Edin” kampanyası sosyal medyanın ardından GiffGaff’ın eğlenceli ve bilgilendirici tarzıyla TV’de de yayınlanacak.

İLGİLİ HABERLER