Pandemide paket servis çözümleri

Pandemi döneminde internet siparişi neredeyse her sektörde hareketlilik yaratırken, farklı çözümleri de beraberinde getirdi. Bu çözümlerden en dikkat çekeni ise özellikle yeme-içme sektöründeki uygulamalar oldu. Restoranlar, barlar ve daha birçok işletmenin tercih ettiği bu uygulamalar evden çıkmadan restoran keyfi yaşamak isteyenler için oldukça pratik…

Malzemeler restorandan, pişirmesi sizden!

Evde yemek yapmak ne kadar keyifli olsa da sevdiğiniz restoranın alıştığınız lezzetlerinin de yeri ayrı. Özellikle İngiltere ve Amerika’da oldukça popüler olan “Recipe Box” uygulaması yemek istediğiniz yemeğin tüm malzemelerin size gönderilmesini sağlıyor ve size sadece malzemeleri birleştirip yemeği pişirmek kalıyor. Sipariş verdiğiniz porsiyona uygun malzemenin gönderilmesi de yemek israfının önüne geçiyor.

 

 

 

Türkiye’deki benzer uygulamalardan birini Biber Burger hayata geçirdi. Pandemi döneminde burgerlerinin tüm malzemelerini paket servisle evlere ulaştırarak evinde hamburger pişirmek isteyenler için iyi bir alternatif yarattı.

 

 

 

Konserve kokteyl ister misiniz?

Pandemi döneminde dışarıda yemek yemeyi özleyenlerin dışında, kokteyl içmek isteyenler de unutulmadı. Tüm malzemeleri şeffaf bir poşette veya plastik kahve bardağında hazırlayarak kokteyllerini sevenleriyle buluşturdular.

E-ticaret ve kargo uygulamalarıyla her zaman ilgi çeken Çin, pandemi döneminde dışarıya kokteyl servisinde de ilginç bir çözüm buldu. Çin’de müşteriyi içeride ağırlayamayan barlar, kokteylleri konserve kutularında hazırlayarak onlara paket servis sağladı.


“Pizza kiti” ile pratik pizza

Eve yemek siparişlerinde en çok tercih edilen pizza, pandemi döneminde de popülaritesini kaybetmedi. Amerika’da bazı restoranlar bu alışkanlığı daha farklı bir boyuta taşıdı ve evlere pizza kiti yolladı. Böylece müşteriler pizzalarını kendi fırınlarında istedikleri şekilde pişirebildiler.

Evde esen Meksika rüzgârı

Pandemi dönemi, evde yapılması imkansız görünen yemeklerin bile kolayca yapılabildiği bir dönem oldu. Bunlardan biri de Meksika mutfağı. Birçok restoran özel baharatları, sosları ve ekmekleriyle ünlü Meksika mutfağını tek bir pakete sığdırarak müşterilerine ulaştırmayı başardı.

Evet, geçmişte daha önce bizleri evlerine kapatan bir küresel salgınla karşılaşmadık. Her birimiz bu “yeni” dünyayı birlikte öğreniyoruz. Ancak sürecin başındaki güç dengeleri, sürece en hızlı adapte olabilenlerin lehine değişiyor…

 

Kaynak: Sosyal Dergi – Eylül 2020

İLGİLİ HABERLER