Online arkadaşlık aplikasyonu Bumble’dan büyük jest

Bir aydan uzun süredir izolasyonda olduğumuz gerçeği göz önünde bulundurulduğunda insanın kendini yalnız hissetmesi normalleşiyor. Belki arkadaşlarınız, aileniz, belki de yeni birileriyle tanışma heyecanınız burnunuzda tütüyor. Bu kapsamda kullanıcılara bir çözüm sunan Bumble online arkadaşlık sitesine video ve sesli arama özelliğini de ekledi. 

Koronavirüs salgını nedeniyle eve kapanma sürecinin devam ettiği son günlerde Bumble evden de sosyalleşmenizi sağlamak amacıyla bir çözüm sundu. Bumble EMEA Direktörü Naomi Walkland, “içinde bulunduğumuz sosyal mesafe sürecinde pozitif sanal bağlar kurmaya kendimizi adadık. Bumble olarak görüntülü ve sesli arama özelliklerini sunan tek online arkadaşlık aplikasyonu olmamızın ışığında kullanıcılarımıza online arkadaş edinme alışkanlıklarının sekteye uğramayacağı haberini vermekten mutluluk duyuyoruz” sözleriyle aplikasyonun yeni özelliğini duyurdu.

“Sanal Tanışma rozeti, mesafe filtresi ve iyileştirilmiş sohbet özelliklerimizle kullanıcılarımıza bu süreç boyunca anlamlı ilişkiler kurma olanağını tanımayı sürdürmek istiyoruz”. Sanal Tanışma rozeti görüntülü sohbetler üzerinden tanışmaya açık olan kullanıcıların profilinde yer alıp birçok tanışma aplikasyonunun aksine konum filtreleri yerine video aracılığıyla tanışmak isteyen kullanıcıları birbirinin karşısına çıkaracağı bir filtre sistemi kullanacak.

Bumble bu özelliğin yanı sıra mesafe filtrelerinin kapsamını da genişleterek kullanıcıların kendi ülkelerindeki herhangi biriyle iletişim kurmasını sağlayacak. Normalde birbirinden en fazla 80 kilometre uzaklıkta olan kullanıcıların birbirini bulmasını sağlayan Bumble’ın ayarlarında tercih eden kullanıcılar ülkelerindeki tüm Bumble kullanıcılarına ulaşmayı seçebilecek. Kurum, platformundaki mesajlaşmanın yüzde 26 oranında arttığını iletirken mesaj sayısı ölçü olarak alındığında dört sohbetten birinin anlamlı iletişimlere dönüştüğünü belirtiyor.

Sohbet özelliğinin kullanımının artması nedeniyle Bumble kullanıcılarına birbirlerini daha iyi tanımaları için yeni özellikler sunuyor. Aplikasyonun var olan sohbet, sesli arama ve video özelliklerinin yanı sıra Bumble kullanıcıları artık birbirlerine sesli mesajlar da iletebilecek. 13 Mart’tan 27 Mart tarihine kadar video aramalarda yüzde 56’lık bir artış yaşayan Bumble global ölçüde ortalama bir video aramasının 21 dakika sürdüğünü belirtiyor.

Kaynak: Campaignlive

 

İLGİLİ HABERLER