Ömer Barbaros Yiş, Turkcell ile yollarını ayırdı

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barbaros Yiş görevinden ayrıldı.

Turkcell’de Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Ömer Barbaros Yiş, şirketten ayrıldı. Turkcell Strateji Direktörü Fatih Alper Ergenekon geçici olarak Yiş’in görevini üstlenecek.

Turkcell’in Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama şöyle:

“Şirketimizde pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapmakta olan Ömer Barbaros Yiş, 17 Nisan 2020 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır. Sayın Yiş’e şirketimize sağladığı katkılar için teşekkür ediyor, bundan sonraki iş yaşamında başarılar diliyoruz. Şirketimizde strateji direktörü olarak görev yapan Fatih Alper Ergenekon mevcut görevine ek olarak pazarlama genel müdür yardımcılığı görevine vekalet edecektir.

Fatih Alper Ergenekon, 1996 yılında lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatına 1996 yılında Berlin, Almanya’da OTA Vakfı’nda proje uzmanı olarak başlayan Fatih Alper Ergenekon 1997 – 2000 yılları arasında I-BİMSA şirketinde danışman olarak çalışmıştır. 2002 yılında New York Rochester Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans Programı’nı tamamladıktan sonra 2002 – 2005 yılları arasında FedEx firmasının Memphis, Tenneesee, ABD merkez ofisinde kıdemli pazarlama uzmanı görevini yürütmüştür. 2005 yılında Turkcell ailesine katılan Fatih Alper Ergenekon, pazarlama fonksiyonunun çeşitli bölümlerinde çalışmış, 2006 – 2010 seneleri arasında pazarlama müdürü ve 2010 senesinden itibaren pazarlama direktörü olarak görev almıştır. Son olarak Eylül 2018 itibarıyla strateji direktörlüğü görevini üstlenmiştir.

 

İLGİLİ HABERLER