Öğrenciler Apple dünyasına TurkishKit ile adım atacak

Türkiye’de ilk defa lise ve üniversite öğrencilerini kapsayacak TurkishKit Özel Etkinliği’nde, Apple platformlarına yazılım ve tasarım geliştirmek isteyen gençler bir araya gelecek.

Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansı’na (WWDC) Türkiye’den kabul alan burslu ilk öğrenci Emirhan Erdoğan, hayata geçirdiği TurkishKit platformuyla lise ve üniversite öğrencilerine Apple ekosisteminde tasarım ve yazılım üzerine etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. 11-12 Mayıs tarihlerinde Levent 199 Workinton’da gerçekleşecek etkinlik, öğrencilerin meslek seçiminde yol göstermeyi amaçlıyor.

8 Mart Kadınlar Günü’nde Apple’ın Everyone Can Code programı kapsamında 45 kız öğrenci için etkinlik düzenleyen TurkishKit, Swift programlama dilini ve Sketch tasarım programını kullanarak teknoloji dünyasına katkıda bulunmak isteyen öğrencileri bir araya getiriyor. Etkinlik sonunda öğrenciler TurkishKit ekibi tarafından düzenlenecek katılım belgesine sahip olacak.

Eğitimin Türkiye’nin geleceği için önemli bir adım olduğunu belirten Emirhan Erdoğan, “Etkinliklerimiz ile olabildiğince çok insana ulaşıp üretmenin verdiği heyecanla dolu bir deneyim sunmayı hedefliyoruz. Türkiye’de ilkokul düzeyinde birçok kodlama etkinliği ve eğitimi bulunurken lise ve üniversite düzeyinde bir çalışma olmadığını görüyoruz. Apple’ın da dile getirdiği gibi; kodlamanın yaşının ve sınırının olmadığını herkese göstermek istiyoruz” dedi ve etkinliğin alanında tek olduğunu belirtti.

TurkishKit Özel Etkinliği hakkında daha detaylı bilgi TurkishKit websitesiden edinilebilir;

www.turkishkit.com 

İLGİLİ HABERLER