Ogilvy İstanbul’un yeni Kreatif Strateji Direktörü Eren Alphan oldu

İletişim alanında entegre hizmetler sunan Ogilvy İstanbul, dijital reklam ve strateji alanında uzman bir isim olan Eren Alphan’ı bünyesine kattı. Alphan, Ogilvy İstanbul’da Kreatif Strateji Direktörü olarak görev yapacak.

Ogilvy İstanbul Kreatif Strateji Direktörlüğü görevini üstlenmeden önce Rafineri’de Dijital Strateji Yöneticisi olarak görev yapan Eren Alphan, uzun yıllar boyunca ulusal ve uluslararası ajanslarda dijital reklam stratejileriyle dijital projelerin geliştirilmesinden yürütülmesine kadar olan süreçleri yönetti. Sosyal TV ve ikinci ekran sektöründe öncü dijital projelere de imza atan Alpan, kariyeri boyunca ulusal ve uluslararası ödüllere layık görüldü.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ogilvy & Mather (O&M) Türkiye Ülke Başkanı Emine Çubukçu, “İş ortaklarımızın ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak amacıyla sunduğumuz bütünsel hizmetleri, disiplinler arası çalışma uzmanlığına sahip ekiplerimizle güçlendiriyoruz. Eren Alphan’ın da yetkinliği ve uzmanlığı ile ailemizde başarılı çalışmalar yapacağına inanıyorum” dedi.

Eğitimini Kanada’da Trent Üniversitesi Kültürel Çalışmalar bölümünde tamamlayan Alphan, kariyerine TBWA/Tequila’da başladı. Ardından Medina Turgul DDB/DDB&co, Triball DDB, MagiClick Digital Solutions ajanslarında dijital proje yöneticisi, stratejist, dijital reklam yöneticisi olarak görev aldı. ‘Ekran İşleri’ isimli kendi şirketini kurarak “N’oluyo” ve “Komodor” isimli platformları hayata geçirdi ve dijital strateji yöneticisi pozisyonunda Rafineri’ye transfer oldu. Bu ajanslarda; YapıKredi, DenizBank, HSBC, Finansbank, Odeabank, L’oreal, Danone, Türk Telekom, Turkcell, Doritos, Tadım gibi markaların Kristal Elma, Effie, Mix Awards gibi prestijli ödüller alan pek çok kampanyasında çalıştı. Son olarak Kristal Elma 2017’de dijital kategori seçici kurulunda görev aldı.

İLGİLİ HABERLER