Netflix’in Hz. İsa’yı eşcinsel gösteren dizisine boykot çağrısı

Brezilya’da bir milyondan fazla kişi, internet üzerinden video izleme platformu Netflix’te Hz. İsa’yı eşcinsel gösteren The first temptation of Christ adlı komedi dizisi için boykot çağrısında bulundu. 

Brezilya’da bir milyondan fazla kişi, internet üzerinden video izleme platformu Netflix’te Hz. İsa hakkında yayınlanan bir komedi dizisi için boykot çağrısında bulundu.

Euronews’te yer alan habere göre, Netflix’te 3 Aralık’ta yayınlanan dizide Hz. İsa’nın eşcinsel olarak gösterilmesi başta Hristiyan cemaati olmak üzere birçok kişinin tepkisini çekti. YouTube’da tanınan Porta dos Fundos Brezilyalı komedyen grubunun, “The first temptation of Christ” (Mesih’in ilk günahı) adlı dizide Hz. İsa’yı canlandıran karakter, erkek arkadaşını ailesiyle tanıştırıyor.

Boykot için 1 milyon imza

Söz konusu sahnelerin yayınlanması sonrası Alex Brindejoncy adlı bir kişi Change.org internet sitesinde başlattığı imza kampanyası ile Hristiyanların inancıyla alay edildiği gerekçesiyle Netflix’i boykot etme çağrısında bulundu. Kampanyaya destek veren kişi sayısı, toplam 1 milyon 120 bine ulaştı. Dizinin “kaba ve saygısız” olduğunu vurgulayan Brezilya’nın Pernambuco eyaleti Piskoposu Henrique Soares da Costa ise Netflix üyeliğini iptal ettiğini ve platformun “şeytani bir güç tarafından ele geçirildiğini” iddia etti.

Netflix’ten boykot çağrılarına ilişkin henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

İLGİLİ HABERLER