Nestlé Türkiye’den 72 Saatlik konkur hamlesi

Nestlé Türkiye, bireylerin ve ailelerin “yeni normal”e alışma sürecine daha kolay uyum sağlayıp bu dönemi mutlu ve verimli bir şekilde geçirmeleri için kolları sıvadı. İçinde bulunduğumuz dönemi kolaylaştıracak çözümler sunmak isteyen Nestlé Türkiye, belirlediği markalar için Mayıs ayında açtığı medya ve kreatif ajans konkurunu sadece 72 saat içerisinde sonuçlandırdı.

Nestlé Türkiye, tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19’dan“yeni normal”e geçilen bu dönemde, yaşamı kolaylaştıracak çözümler üretmek için kolları sıvadı. Pandemi ve beraberinde yaşanan zorlu sürece hızla uyum sağlayan Nestlé Türkiye, bireylerin ve ailelerin hayatını kolaylaştıracak projeler geliştirmek amacıyla mayıs ayında bir konkur süreci başlattı. İçinde bulunulan şartlar altında tamamen dijital olarak düzenlenen konkurda, alanında uzman altı farklı ajans projelerini sundu. 40’a yakın fikrin sunulduğu konkurda, titiz ve yoğun bir çalışmayla gerçekleştirilen değerlendirme sürecinin ardından, 6 fikir üzerine yoğunlaşıldı.

Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Sungu konkur süreciyle ilgili olarak, “Sıra dışı ancak fazlasıyla yaratıcı bir konkur deneyimi yaşadık. Amacımız, içinde bulunduğumuz pandemi döneminde maksimum verimlilikle ilerleyip, bireylere ve ailelere en doğru ve etkili şekilde ulaşabilmek. Sadece 72 saatte tamamlanan konkur sürecinden hem biz hem de katılan ajanslar çok memnun kaldık. Hızla yol aldığımız bu sürecin oldukça pratik ve öğretici olduğunu gördük. Daha önce Nestlé, global arenada 24 saatte konkur sürecini tamamlayarak öncü bir çalışmaya imza atmıştı. Biz de Nestlé Türkiye olarak bu doğrultuda hareket ederek konkurumuzu 72 saatte içerisinde tamamladık. Salgın sonrasında da benzer yöntemlere devam etmeyi düşünebiliriz.” sözleriyle ifade etti

İLGİLİ HABERLER