Nestlé İçecekler Grubu’nda bayrak değişimi

Uzun yıllar Nestlé bünyesinde satış ve pazarlamada yöneticilik yapan ve son olarak Nestlé’nin İsviçre’deki genel merkezinde ‘İçecekler Stratejik İş Biriminde’ görev alan İsmail Bütün, Nestlé Türkiye İçecekler Grubu Genel Müdürlüğü görevine atandı. Son dört yıldır Nestlé Türkiye İçecekler Grubu Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Derya Gedikli ise Nestlé’nin İsviçre’deki genel merkezinde bulunan ‘İçecekler Stratejik İş Birimi’nde Asya, Okyanusya ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu olarak NESCAFÉ’nin Stratejik Liderliği’ne getirildi.

Nestlé Türkiye İçecekler Grubu Genel Müdürlüğü görevine atanan İsmail Bütün, yaklaşık 15 yıldır Nestlé bünyesinde çeşitli pozisyonlarda yöneticilik görevini sürdürüyor. Son olarak, 2011 yılından itibaren Nestlé’nin merkez ofisinin yer aldığı İsviçre Vevey’de sırasıyla Satış & Pazarlama İş Mükemmelliği; Global Satış Ekibi ve ‘İçecekler Stratejik İş Birimi’nde görevler aldı. İsmail Bütün, Nestlé Türkiye’deki kariyerine, 2000 yılında Kahvaltılık Gevrekler Ürün Müdür Yardımcısı olarak başladı. 2002’de Kahvaltılık Gevrekler Ülke Müdürü poziyonuna atanan Bütün, 2005-2007 yılları arasında Nestlé Orta Asya Bölgesi’nde kahve, çikolata & şekerleme, su ve süt ürünlerinden sorumlu Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. Bütün, Şubat 2007’de Nestlé Türkiye’ye dönerek, Ulusal Zincir Mağazalar Kanalı İş Birimi Müdürlüğü görevine atandı.

Derya Gedikli, Asya, Okyanusya ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu NESCAFÉ’nin stratejik lideri oldu. 2011 yılından beri Nestlé Türkiye İçecekler Grubu Genel Müdürlüğü’nü sürdüren Derya Gedikli, Nestlé’deki 20 yıllık kariyerinin 5 yılında İsviçre Vevey ‘de bulunan genel merkezde görev yaptı. Gedikli, 2005 – 2010 yılları arasında İsviçre’de Nestlé Asya Okyanusya Afrika Bölgesi’nden sorumlu Bölge Müdür Yardımcılığı ve ardından Kahve Stratejik İş Birimi’nde Pazarlama Danışmanlığı görevlerini yürüttü. 

İLGİLİ HABERLER