Güneş tutulması sektöre neler getirecek?

Büyük gün geldi çattı. Bir benzerini en son 11 Ağustos 1999 tarihinde yaşadığımız güneş tutulması, bu akşam Türkiye saatiyle 21:30’da gerçekleşecek. Toplam 2 dakika 45 saniye sürecek tutulma, Kuzey Amerika’dan çok net bir şekilde izlenecek. Etkileri 6 ay kadar devam edecek güneş tutulması en çok güçlü kişileri ve liderleri etkileyecek. Reklam sektörünün uzun zamandır ihtiyacı olan yaratıcılığın da bu dönemle birlikte zirve yapacağı dillendiriliyor. Peki, yılın son güneş tutulmasında bizi neler bekliyor?

1- Bu dönem kendimize güven en yüksek noktada olacak. Kendimizi her şeyi yapabilecek güce sahip hissedeceğiz. Daha cesur davranacağız. Gösterişli, janjanlı, allı, pullu, eğlenceli konulara daha çok ilgimizi çekecek.

1
2- Tutulma zamanının en büyük sorunsalını gurur oluşturuyor. Aşırı gururlu davranışlar burnumuzdan kıl aldırmaz tavırlar zarara uğramamamıza neden olabilir.
Yaratıcılık gerektiren işlerde başarı şansı oldukça yüksek olacak. Tutulma zamanı, gösteri zamanıdır. Bu dönem konser, parti, gösteri, eylem gibi aktivitelere daha fazla zaman ayırabilir, bunlardan daha çok keyif alabilirsiniz.

5.
3- Hızlı, orijinal, beklenmeyen, heyecan verici, ilginç gelişmeler yaşanabilir. Girişimlerimiz konusunda biraz daha iyimser ve cesur olabiliriz.
Birçok kişi için başarı vaat eden bir tutulma olacak. Kendimizi göstermek istediğimiz her alanda rahatlıkla sergileyebiliriz. Lükse olan düşkünlüğümüz ve tembelliğe olan meylimiz artabilir.

2
4- Bu dönem sevgiye ve ilgiye her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız olacağı zamandır. Öyle ki, sevgiyi almak için dikkatleri üzerimizden çekmekten de pek geri kalmayacağız.
Otoritemizi kurmak, kontrol etmek ve sözümüzü dinletmek isteyeceğiz. Başımıza gelen olayları fazlaca dramatize etme eğiliminde olabiliriz. Organizasyonlar yapabilir, etrafımızı organize edebiliriz. Olası yapacağımız organizasyonlarda oldukça eğlenceli geçecek. Etrafımızdaki insanları rahatlıkla coşturabilir, yapmak istedikleri konularında yüreklendirebilir, motive edebiliriz.

3.Marketing Türkiye olarak biz de bu güneş tutulmasıyla birlikte sektör için bolluk, bereket, çokça yaratıcılık ve cesur girişimlerin gerçekleşeceği bir dönemin yaşanmasını diliyoruz.

İLGİLİ HABERLER