Medya patronundan reklam yüzü olur mu?

Muhtemelen görmeyen kalmamıştır… Türk Telekom’un yeni reklam kampanyasında Türk halkının yakından tanıdığı üç isim: Acun Ilıcalı, Demet Akbağ ve Metin Tekin boy gösteriyor. Bu üç yıldız ismin “Türk Telekom’lu olmalarının nedenlerini” anlattığı reklam filmi prodüksiyon kalitesiyle de verdiği mesajla da dikkat çekiyor.

Ancak dikkat çeken bir başka nokta daha var ki o da Acun Ilıcalı! Evet, Ilıcalı’nın oynadığı ilk reklam filmi değil bu. Daha önce de Coca-Cola, Digitürk, VakıfBank ve ING Bank gibi markaların yüzü olmuş, reklam filmlerinde boy göstermişti. Ancak arada ciddi bir fark var. Ilıcalı o günlerde halkın sevdiği bir ekran yüzü ve başarılı bir yapımcıydı. Şimdi ise prime time’da liderliği kovalayan bir TV kanalının sahibi, yani güçlü bir medya patronu.

Ilıcalı Türk Telekom’un reklam filminde oynuyor oynamasına ancak diğer yandan sahibi olduğu TV 8’de Türk Telekom’un rakipleri Turkcell ve Vodafone’dan ciddi reklam yatırımları alıyor. Turkcell ve Vodafone bu duruma bozulup reklam yatırımlarını yeniden gözden geçirir mi bilinmez ancak bir medya patronu olarak Acun Ilıcalı’nın bir markanın yüzü olması yeni bir tartışmanın da fitilini ateşleyecek gibi.

https://www.youtube.com/watch?v=o38pLmXfhM4

İLGİLİ HABERLER