Mastercard Türkiye’nin yeni genel müdürü Yiğit Çağlayan oldu

Mastercard bünyesinden en son olarak Avrupa Pazarlarında Ürünlerden sorumlu Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Yiğit Çağlayan, Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü olarak atadı.

Kariyerine başladığı 2000 yılından bu yana Türkiye ve İngiltere’de bireysel bankacılık alanında kart, üye işyeri ve satış gibi farklı bölümleri yöneten Çağlayan, Mastercard bünyesinde, dijital ödeme çözümü Masterpass’in bölgede hayata geçirilmesi ve yaygınlaştırılmasına liderlik etti.  Ödemelerin dijitalleşmesi konusunda hem Türkiye’de hem de hızlı büyüyen Avrupa pazarlarında ilkleri hayata geçiren ekipleri yöneten Çağlayan, “conversational commerce” ve transit alanlarında son kullanıcıya etki eden inovatif projelerden sorumluydu.

Ödeme sistemlerinde yeni teknolojilerin yayılmasını sağlayan önemli iş birliklerinin arkasındaki isim olarak gösterilen Çağlayan; “Stratejik önemdeki Türkiye ve Azerbaycan pazarlarını kapsayan yeni görevimde nakitsiz toplum ve dijitalleşme konularına öncülük etmeye devam edeceğim. Ülkemiz Mastercard içinde de büyük öneme sahip ve en yenilikçi ürünlerin piyasaya ilk sunulduğu pazarlardan biri. Ben ve ekibim her zaman olduğu gibi, Türkiye’nin organizasyonumuz içindeki lider konumunu daha ileri taşımak için çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Marmara Üniversitesi’nde İşletme eğitiminin ardından Yeditepe Üniversitesi’nde MBA derecesini alan Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan, 2011 yılından bu yana Mastercard bünyesinde görev yapıyor.

İLGİLİ HABERLER