Mart ayında en çok eğitim, haber, sağlık ve oyun kategorilerinin ziyaretçi sayılarında artış görüldü

IAB TR İnternet Ölçümleme Araştırması’na göre Mart ayında eğitim, haber, sağlık ve oyun kategorilerinin gerçek ziyaretçi sayılarında artış görüldü.

Gemius Türkiye’nin hazırladığı IAB TR İnternet Ölçümleme Araştırması verilerine göre Mart ayında Eğitim Bilişim Ağı eba.gov.tr sitesi başta olmak üzere Eğitim kategorisi gerçek ziyaretçi sayılarında yüzde 32’lik bir artış gerçekleşti. Eğitim kategorisi toplam ziyaretçi sayısı 01-08 Mart haftasında 2,7 milyon iken, uzaktan eğitimin başladığı 23 Mart haftası 4,8 milyona ulaştı ve Mart ayının son haftasında ise 3,6 milyon oldu.

Eba.gov.tr Mart Ayı Trendi

Verilere göre artış görülen bir diğer kategorilerse oyun ve haber kategorileri… Mart ayının ilk haftası haber kategorisi gerçek ziyaretçi sayısı 28,2 milyon iken ilk COVİD-19 vakalarının görüldüğü ve evden çalışma döneminin başladığı, okulların kapandığı hafta olan 16 Mart haftası ziyaretçi sayısı 32,5 milyona ulaştı.

Oyun kategorisindeyse Mart ayında ilk hafta 1,4 milyon olan ziyaretçi sayısı yine 16 Mart haftası 2,3 milyona ulaştı. Ayın ilk ve son haftalarını karşılaştırıldığında oyun kategorisinde yüzde 23’lük bir ziyaretçi artışı gerçekleşti. Artış görülen bir başka kategori de sağlık kategorisi oldu ve ilk hafta 1,7 milyon olan ziyaretçi sayısı 16 Mart haftası 2,5 milyona ulaştı.

İLGİLİ HABERLER