Lionsgate’ten sosyal medya trollerini üzecek uygulama

Amerikalı yapım şirketi Lionsgate’in yeni filmi Wonder, görünüşü nedeniyle okulda zorbalığa uğrayan August Pullman’ın hikayesini anlatıyor. Okul çağındaki çocuklara karşı zorbalığın bitmesine dikkat çekmek isteyen Lionsgate, sosyal medyada sanal zorbalığa karşı bir kampanya hazırladı.

“Dünyayı daha güvenli hale getiren araçlar” yaratmaya odaklanan Jigsaw ve MediaMonks’la çalışan Lionsgate, internette kötü amaçlı yorumları silen ve bunları yumuşak mesajlarla değiştiren Choose Kindness adlı bir uygulama geliştirdi.

Tarayıcı eklentisi olarak çalışan uygulama şüpheli içeriği araştırmak için makine öğrenimini kullanan Jigsaw Perspective teknolojisi ile oluşturuldu. Choose Kindness uzantısı Facebook, Twitter ve YouTube’ta aktif olarak kullanılabiliyor.

WonderJigsaw-Facebook

Üç farklı mod barındıran sosyal medya uzantısı, masumiyet seviyesine göre nazik, daha nazik ve en nazik yorum yapabiliyor. Kötü emelli bir ifade bulunduğunda uzantı içeriğin üzerine “Nezaket bulaşıcıdır” banner’ı yerleştiriyor. Fareyi banner’ın üzerine getiren kullanıcılar orijinal yoruma bakıp bakmayacaklarına karar verebiliyor.

Kaynak: Adweek

İLGİLİ HABERLER