LG Polonya istismar videosu için özür diledi

LG Polonya’nın TikTok hesabından yayınlanan bir video kullanıcıların büyük tepkisini çekti. Tepkilerin dinmemesi üzerine bir genç kızın istismar edildiği reklam videosu için LG Polonya’dan özür açıklaması geldi.

Geçtiğimiz günlerde LG Polonya’nın TikTok hesabından paylaştığı cinsiyetçi reklam videosu için markadan özür açıklaması geldi. LG Polonya, yeni akıllı telefonu V60 ThinQ 5G’in iyi fotoğraf çekme özelliğine atıfta bulunmak istediğini düşündüğümüz videoda, merdivenlerden çıkan genç bir kadının arkasından yaşlı bir erkek fotoğraf çekiyor. Fotoğraflarının çekildiğini fark eden genç kadın, yaşlı adamın telefonunu alarak incelemek istiyor. Ardından yaşlı adamın selfie’leri ile karşılaşan genç kadın, telefonu teslim ederek uzaklaşıyor. Ancak selfie’lerden sonra genç kadının arkasından çekilmiş fotoğraflarının olduğunu görüyoruz.

LG Polonya,videoya gelen tepkilerin dinmemesi üzerine bir özür açıklaması yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “LG Electronics’in standartlarına ve politikasına uymayan bu kötü tasarlanmış videonun yol açmış olabileceği her türlü suçtan dolayı özür dileriz. Gelecekte böyle bir olayın tekrarlanmasını önlemek için çaba göstereceğiz.”

İLGİLİ HABERLER