League of Legends 2017 şampiyonu belli oldu

League of Legends Şampiyonluk Ligi 2017 Türkiye Büyük Finali’nde şampiyonluk kupası 19 Ağustos Cumartesi günü Ülker Sports Arena’da gerçekleşen final maçıyla sahibini buldu. 12 binden fazla League of Legends ve espor tutkunu ile bir milyondan fazla izleyicinin online olarak takip ettiği büyük finalin sonunda kupanın sahibi rakibini 3-0’lık skorla mağlup eden 1907 Fenerbahçe Espor oldu.

Riot Games Türkiye tarafından bu yıl beşinci kez gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en büyük spor etkinliklerinden birine dönüşen 2017 Türkiye Büyük Finali’nin şampiyonu, BAUSuperMassive eSports’u 3-0’lık skorla mağlup eden 1907 Fenerbahçe Espor oldu. Daha önce final tecrübesini defalarca yaşamış bir rakibe karşı mücadele etmesine rağmen oynadığı maçlarda üstünlüğü elden bırakmayan 1907 Fenerbahçe Espor, kurulduğu ilk yılda şampiyon olma başarısını gösterdi.
League of Legends TBF (5)Sabahın erken saatlerinden itibaren izleyicilerin kapı önünde uzun kuyruklar oluşturduğu League of Legends 2017 Türkiye Büyük Finali, 12 binden fazla League of Legends ve espor tutkununu Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda bir araya getirirken, canlı yayınlarla 1 milyondan fazla izleyiciyi ekran başına topladı. Her yıl düzenlenen büyük şovlarla da adından söz ettiren TBF 2017, bu yıl Türkiye’de esporun 5 yılı temasının işlendiği etkileyici bir açılış şovuyla renklendi.

TBF 2017 Coşkusu beIN SPORTS’ta ve Cinemaximum’larda Yaşandı
2017 Türkiye Büyük Finali heyecanı bu yıl Digiturk platformundan yayın yapan BEIN SPORTS 2 kanalı üzerinden şifresiz olarak televizyon ekranlarına taşınırken, karşılaşmalar Riot Fames Türkiye Twitch ve YouTube kanalları aracılığıyla internet üzerinden milyonlarca izleyiciye ulaştı.

Bu yıl ayrıca sporseverler ilk kez 2017 Türkiye Büyük Finali’ni Maximum Kart’ın organizasyonu ile dev sinema perdelerinden canlı olarak izleme imkanı buldu. TBF 2017 maçları, Maximum Kart’ın espor tutkunu misafirlerine özel ücretsiz olarak İstanbul Kanyon Cinemaximum, İstanbul Ümraniye Meydan Cinemaximum, İzmir Kipa Extra Balçova Cinemaximum ve Ankara Panora Cinemaximum’da yüzlerce izleyicinin katılımıyla canlı olarak beyaz perdeye yansıtıldı.

1907 Fenerbahçe Espor Çin Yolcusu
Bu yıl TBF 2017 Şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor, Çin’de gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası ön eleme sürecinde Türkiye’yi temsil ederek, dünyanın diğer bölgelerinden gelen takımlarla elemelerden çıkmak için mücadele edecek. Elemelerden başarıyla çıkabilirse Dünya Şampiyonası gruplarına katılma şansına sahip olacak.

İLGİLİ HABERLER