“Kız gibi” yap ne yaparsan!

P&G markası Orkid’in geçtiğimiz aylarda başlattığı #KızGibi kampanyasını, Nil Karaibrahimgil’in yazıp bestelediği yepyeni şarkısıyla taçlandırdı. Nil Karaibrahimgil, destekçisi olduğu #KızGibi kampanyası için yazdığı şarkıyı Raffles Hotel’de düzenlenen lansmanda seslendirdi. 

#KızGibi ifadesini negatiften pozitife dönüştürmeyi amaçlayan Orkid, geçtiğimiz aylarda paylaştığı ve tüm dünyada viral olan #KızGibi videosunda yürüttüğü sosyal deney ile ergenlik dönemindeki genç kızların #KızGibi ifadesinden negatif etkilendiklerini göstermiş ve bir şeyi #KızGibi yapmanın onu en iyi şekilde yapmak anlamına gelmesi için bir hareket başlatmıştı. 

Lansmanda konuşan P&G Kadın Bakım Grubu Marka Müdürü Murat Ünverdi, genç kızların sesini daha gür duyurmak için #KızGibi kampanyasını başlattıklarını söyledi. Ünverdi, “Daha önce de, yine Nil Karaibrahimgil ile birlikte ‘Çocuk da yaparım kariyer de’ diyerek, pek çok kadına yalnız olmadıklarını, hem tek başlarına hem de hep birlikte, istedikleri her şeyi başarabileceklerini göstermeye, onların durdurulamaz doğalarına destek olmaya çalıştık. Şimdi sıra, ‘Çocuk da yaparım kariyer de’nin bayrağını #KızGibi’ye devredip, genç kızlara güven veren bir marş haline getirmekte. Bu yüzden bunu mümkün kılacak, genç kızlara yalnız olmadıklarını hissettirecek yeni şarkımızın sahibi de Nil Karaibrahimgil’den başkası olamazdı” diye konuştu.

Lansmanda #KızGibi şarkısını seslendiren Nil Karaibrahilgil ise kız çocuklarına yalnız olmadıklarını göstermek istediklerini belirterek, “Orkid’in ışık tuttuğu #KızGibi kampanyasını destekliyorum ve artık bu ifadenin bir şeyi en iyi şekilde yapmak anlamına geldiğini göstermeye yardımcı olmak istiyorum” dedi. “Kız gibi yapmak artık bir şeyin en iyisini yapmak demek olsun” diyen İbrahimgil, şöyle devam etti: “Hep birlikte tüm dünyaya bir şeyleri #KızGibi yapmanızın asla bir hakaret olmadığını, aksine güçlü, yetenekli ve tamamen harika olduğunuz anlamına geldiğini gösterelim. Bir hareketi yaymanın en güzel yolu onu notalara dökerek hep birlikte söylemek… Nasıl ‘Çocuk da Yaparım Kariyer de’ bir dönemki genç kızların özgüven marşı olduysa, umarım notalara döktüğüm #KızGibi’yi de genç kızlarımızla hep birlikte söyleyip, Türkiye’nin en büyük dijital korosunu kurarak bu hareketin yayılmasına katkıda bulunuruz.”  

Orkid’in #KızGibi lansmanına aralarında; Aylin Arasıl, Aynur Aydın, Ayşe Kucuroğlu, Ayşe Tolga, Ebru Erberdi, Esin Moralıoğlu, Gül Erçetingöz, Gül Ergi, Hatice Aslan, Leyla Alaton, Melisa Çakarlar, Özge Ulusoy, Pelin Akil, Sinem Güven Ersönmez ve Yasemin Bozkurt gibi cemiyet, iş ve sanat dünyasından pek çok ünlü isim katıldı.

 

 

İLGİLİ HABERLER