Kişisel harcamalarını WPP’ye fatura eden Martin Sorrell 170 bin sterlin ödedi

Dünyanın en büyük reklam şirketi WPP’nin eski CEO’su Martin Sorrell’den şirkete fatura ettiği kişisel harcamaları için 170 bin sterlin istendi.

The Wall Street Journal’ın haberine göre Dünyanın en büyük reklam şirketi WPP’nin Sir unvanlı eski CEO’su Martin Sorrell kayak tatili, eşi ve çocuğuyla yaptığı tatiller, New York’daki  dairesine aldığı eşyalar gibi kişisel harcamalarını yıllarca WPP’ye fature etti. Bunu kişisel harcamalar içinse Sorrel’den 170 bin sterlin istendi.

The Wall Street Journal’da yer alana haberde Martin Sorrell’in bu ödemeyi yaptığı ifade ediliyor. Ancak Sorrell 170 bin sterlin ile kurtulamayacak gibi görünüyor. Çünkü WPP eski CEO’sunun şirkete fatura ettiği harcamalar detaylandırılmaya devam ediyor.

2018’de şoförünü kovmasıyla birlikte Martin Sorrell’in hakkında çıkan iddialar endüstride şok etkisi yaratmıştı. Sorrell’in WPP’nin yönetimi içerisinde bir imparatorluk kurduğu ve şirketin kasasını kişisel ihtiyaçları için kafasına göre kullandığı iddiaları yılın en çok tartışılan konuları arasında yer aldı.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER