KFC’nin yeni albayı

KFC, ikonik albay maskotunu yeni reklam filmlerinde yeni bir oyuncuyla duyurdu. Fast-food markasının yeni reklam kampanyalarında yeni Albay Sanders rolünü Saturday Night Live’dan bilinen Norm Macdonald aldı. Eski albay ise Last Coming’in yargıcı Darell Hammond’dı.

KFC ABD pazarlama şefi Kevin Hochman onun gibi bakan onun gibi konuşan ve tek yetersizliğinin tavuk pişirememesi olan Norm’un Albay’ı oynamak için iyi bir seçim olduğunu ve fanlarının da bu düşünceye katılacağını belirtiyor. 

KFC’nin ana şirketi Yum Brands CEO’su Greg Creed ise garip bir şekilde eski reklam filminin insanları kutuplaştırdığını söylüyor. Her 5 kişiden birinin Hammond’un yer aldığı reklam filminden nefret ettiğini ancak bunun KFC açısından sakıncası olmadığını söylüyor. En azından bir görüş oluştuğunu ve markanın sevgi veya nefret dolu söylemlerle de olsa adının anılmasını insanların ilgisiz olmasına tercih ediyor.

Sonbahar reklam kampanyasında ahşap ofisinde gördüğümüz albayı oynayan Macdonald yer alırken KFC’nin tarihine atıfta bulunuyor.

Fast-food markaları ABD’de satış büyümesini sürdürmek için mücadele ederken KFC, 13 Haziran’da yayınladığı 2015 ikinci çeyrek büyüme raporunda %1 büyüme sağladığını açıklayarak rakiplerinden daha iyi bir performans sergilediğini gösterdi.

İLGİLİ HABERLER