Kadın Liderlik Platformu 11 Şubat’ta gerçekleşti

 

Kadın Liderlik Platformu Zirvesi 11 Şubat’ta Soho Hotel Nişantaşı’nda gerçekleştirildi.

KAGİDER, TurkishWIN ve UPS’in ortaklığı ile gerçekleşen Kadın Liderlik Platformu’nun 2016 yılı ilk zirvesi Yönetim Kurulunda Kadın işbirliği ile ,3. yıldır düzenleniyor.

Kadın Liderlik Platformu Zirvesi’nde, “Yönetim Kurulunda Kadın”, “Kadın İstihdamı Konusunda Sıradışı Deneyimler” ve “İş Hayatında Y Kuşağı ve Kadın”  başlıklı 3 panel gerçekleşti.

Zirveye kadının özel sektörde istihdam edilmesi konusunda fikir önderliği yapan, İnsan Kaynakları Direktörleri, Çeşitlilik Liderleri ve üst düzey yöneticiler katıldı.

Kadın Liderlik Platformu Zirvesi‘nde açılış konuşmalarını UPS Türkiye Ülke İnsan Kaynakları Müdürü Özge Yılancıoğlu Erol, KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Kayserilioğlu, Praesta Türkiye ve Mentor Danışmanlık Yönetici Ortağı Hande Yaşargil ve TurkishWIN ve BinYaprak Kurucusu Melek Pulatkonak yaptı. Daha sonra Praesta Türkiye ve Mentor Danışmanlık Yönetici Ortağı Hande Yaşargil moderatörlüğünde gerçekleşen ilk panelde İstanbul Bilgi Üniversitesi Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Türk Tuborg  – Carlsberg CEO ve İcra Başkanı Damla Birol ve Egon Zehnder Türkiye CEO’su Murat Yeşildere “Yönetim Kurulunda Kadın” konusunda görüşlerini aktardılar.

KAGİDER Başkanı ve directComm ve Limonsocial Yönetici Ortağı Sanem Oktar moderatörlüğündeki ikinci panelde ise “Kadın İstihdamı Konusunda Sıradışı Deneyimler” masaya yatırıldı. UPS Türkiye Genel Müdürü Ufku Akaltan, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Grup CEO’su Erdal Karamercan ve Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler ve Çeşitlilik Direktörü Gizem Keçeci, kadın istihdamında karşılaştıkları sıradışı deneyimlerini paylaştılar.

“İş Hayatında Y Kuşağı ve Kadın” ana başlığındaki son panel ise TurkishWIN ve BinYaprak Kurucusu Melek Pulatkonak moderatörlüğünde yapıldı. Panele katılan Ideabakery İdea Master Şefi Sandy Sialom, Yönetim Koçu ve Strateji Ortağı Oya Günay ve Özyeğin Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Maral Pourrahim iş hayatında Y kuşağının çalışma ortamı ve şirketlerin bu yetenek havuzunu motive etmek için kullandıkları iyi uygulamaları değerlendirdiler.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER