İzmir Reklamcılar Derneği’nde yeni dönem

İzmir Reklamcılar Derneği’nin yeni yönetim kurulu 30 Kasım’da gerçekleştirilen genel kurul toplantısında seçilerek göreve başladı. Yine genç ve dinamik bir ekiple yola çıkan yönetim kurulu, yeni projeler ve organizasyonlarla derneğe dinamizm katmayı hedefliyor. Öncelikli olarak da üyeler arasında sinerji yaratarak aktif, sektör sorunlarına çözüm odaklı yaklaşan, dışa dönük ve yapacağı etkinliklerle sektöre ilgi duyanları heyecanlandıracak çalışmalar yapmayı planlıyor.

Yeni dönemde dernek başkanlığını Ideart Ajans Başkanı Turusan Çiner, Başkan Yardımcılığını egegen Kurucusu Serdar Ceylan, Genel Sekreterliği Âlâ Reklam Ajans Başkanı Mesut Şimşek, Saymanlığı Fikirfikir Adworks Ajans Başkanı Can Zibil ve Yönetim Kurulu Üyeliklerini Egemedya Ajans Başkanı Hasan Ege Tütüncüoğlu, Highone Adworks Yaratıcı Yönetmeni Ekin Maro, Geçen Dönem Başkanı Reklam Merkezi Marka Direktörü Yiğit Sal oluşturdu.

Yönetim kurulu adına açıklama yapan başkan Turusan Ciner yeni dönem hedeflerini ve programlarını aktardı; “Daha iyi noktalara gelmek için, hep birlikte hareket etmeye mecburuz. Hepimizin sorunları aynı. Bu sorunları da ancak hep beraber çözebiliriz. En çok birbirimize ihtiyacımız var. Bu nedenle yeni dönemde en çok üzerinde duracağımız konu, üyeliğin geliştirilmesi olacak. İzmir’de iş etiği ve iş ahlakından taviz vermeyen, işini gerçekten iyi yapan ve henüz üyemiz olmayan veya geçmiş dönemlerde üyemiz olup bir şekilde kaybettiğimiz pek çok meslektaşımız var. Bu meslektaşlarımızı kazanmak ve bu çatı altında toplamak bizim asli görevimiz. Belirttiğim gibi, en çok birbirimize ihtiyacımız var. Dernek tüzüğümüzde yer alan koşulları sağlayan tüm meslektaşlarımızı bu çatı altında olmaya davet ediyoruz.

Asli görevlerimizden biri, dernek üyelerimizin gelişimine ve büyümesine katkı sağlamak için çalışmaktır. Bu bağlamda yapmayı planladığımız kıymetli çalışmalar var programımızda. İzmir’deki Üniversitelerle olan bağlarımızı kuvvetlendirip, gerçekleştireceğimiz etkinliklerle sektöre dair bilinç yaratarak, kalifiye iş gücü sağlamak istiyoruz. Reklam verenleri, iş ortaklığımız ile ilgili bilinçlendirmeyi, onlara sunduğumuz faydaları anlatmayı amaçlayan çalışmalarımız da var. Hepsini zaman içerisinde duyacaksınız. Bu çalışmaları gerçekleştirirken temel amacımız, reklam verenlerimize daha iyi, daha başarılı hizmetler sunmak. Çünkü İzmir’li reklam verenler, İzmir ekonomisine yön veriyorlar, bizler de onların çözüm ortağıyız. Bu pastayı hep beraber büyütmek için bizler de üzerimize düşeni yapmalıyız, yapacağız. İzmir’de reklam verenlerle reklam ajansları arasındaki bağı güçlendireceğiz. Hem reklam verenlerimize, hem de İzmir’e hizmet edeceğiz.“

İLGİLİ HABERLER