İşte bu haftanın atamaları

Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreterliğine Özgür Obalı getirildi

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Genel Sekreterliğine Özgür Obalı atandı. 1 Mayıs 2015 tarihinden bu yana genel sekreterlik görevini yürüten Mehmet Akif Eroğlu, görevini 4 Ağustos 2020 itibarıyla Özgür Obalı ‘ya devretti.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Özgür Obalı, University of Birmingham’da Uluslararası Bankacılık ve Finans üzerine yüksek lisansını tamamladı. İş Bankası ve Türkiye Finans A.Ş. gibi kurumlarda Müfettişlikten Teftiş Kurulu Başkanlığına çeşitli görevlerde bulundu. 2012 – 2016 yılları arasında Vakıf Emeklilik’te İnsan Kaynakları, Destek Hizmetleri, Satış Sonrası Hizmetler, Pazarlama, Operasyon ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Obalı, Şubat 2016 – Temmuz 2020 arasında Vakıf Emeklilik Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştü.

Melda Dinç, AstraZeneca Türkiye Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Departmanı’nda Sağlık Ekonomisi ve Pazar Erişim Müdürü olarak göreve başladı.

2012 yılında Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Bölümü’nden mezun olan Melda Dinç, 2018 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde Farmakoekonomi ve Farmakoepidemiyoloji yüksek lisansını tamamladı. Kariyerine 2012 yılında Roche İlaç’ta Ruhsatlandırma Sorumlusu olarak başlayan Melda Dinç, 2013-2014 yılları arasında Roche İlaç’ta Fiyatlandırma ve Pazar Erişim Sorumlusu, 2014-2018 yılları arasında AstraZeneca Türkiye’de Pazar Erişim Uzmanı ve Pazar Erişim Yöneticisi ve son olarak 2018 – 2020 yılları arasında Novartis İlaç’ta Pazar Erişim Müdürü olarak görev aldı.

Melda Dinç bundan sonraki kariyerine AstraZeneca Türkiye Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Departmanı’nda Sağlık Ekonomisi ve Pazar Erişim Müdürü olarak devam edecek.

İlker Şengüzel, 3M Türkiye’nin yeni fabrika müdürü

3M Türkiye Çorlu ve Çerkezköy Fabrikaları Müdürlüğü görevine, 3M Türkiye’de 10 yıllık deneyime sahip olan İlker Şengüzel atandı.
2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitiren ve 2010 yılında 3M de Üretim Lideri olarak göreve başlayan Şengüzel, pek çok farklı departmanda çeşitli görevlerde yer aldı. Şengüzel, 3M Türkiye’de sırasıyla Çorlu ve Çerkezköy fabrikaları SixSigma Proje Yöneticisi, Üretim teknolojileri ve Kalite Müdürü, Otomotiv ve Kişisel Koruyucu Ekipmanlar Üretim ve Tedarik Zinciri Müdürü görevlerinde bulundu. 3M Türkiye Çorlu ve Çerkezköy Fabrikaları Müdürü olarak atanmadan önce Şengüzel, Çorlu ve Çerkezköy Fabrikaları Üretim Operasyonları Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

 

Boehringer Ingelheim Türkiye’nin, Hukuk ve Uyum Direktörü Nevin Öztürk göreve başladı

Mesleğinde 13 yıllık deneyimi olan ve farklı firmalarda görev alan Nevin Öztürk, son olarak Nestle Türkiye firmasında Kıdemli Hukuk Müşaviri ve Hukuk Çözüm Ortağı olarak görevini sürdürüyordu. 16 Mart 2020 tarihi itibarıyla Boehringer Ingelheim Türkiye’deki görevinin başına geçen Öztürk, yeni atamasıyla birlikte Boehringer Ingelheim Türkiye’nin Yönetim Kurulu’na da üye olarak atandı.

 

İLGİLİ HABERLER