İş dünyasında haftanın öne çıkan atamaları

Samsung Electronics Türkiye’de Başkanlık görevine Choi Byung Hee getirildi

Samsung Electronics Türkiye’de önemli bir atama gerçekleşti. Samsung Electronics Baltık Ülkeleri Başkanlığı’nı yürüten Choi Byung Hee, 11 Ocak tarihi itibarıyla Samsung Electronics Türkiye Başkanı olarak göreve getirildi.

2016 yılından bu yana Samsung Electronics Türkiye’de başkanlık yapan DaeHyun Kim’den görevi devralan Choi Byung Hee, 1996 yılında fiber optik ve kablo mühendisi olarak Samsung Electronics’in Güney Kore’deki genel merkezinde göreve başladı. 1996’dan bugüne Samsung Electronics’te görev alan Hee, Samsung Electronics Türkiye’de başkanlık görevine getirilmeden önce son olarak Aralık 2015 tarihinden bu yana Samsung Electronics Baltık Ülkeleri Başkanlığı’nı yapıyordu.

Grundfos’ta 81 ülkenin Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Işıl Aksoy oldu

Yapısını çok daha müşteri merkezli bir şekle dönüştürerek global bir değişiklik gerçekleştiren şirket, dört farklı müşteri segmentine özel hizmet sunmak üzere tüm birimlerini yeniden yapılandırdı. Organizasyon değişikliği doğrultusunda yapılan yeni atamalarla beraber Grundfos Endüstri Grubu IMEA Bölgesi yönetim merkezi Türkiye olarak belirlendi.

Yeni organizasyonda Grundfos Endüstri Grubu IMEA Bölgesi Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü görevine ise Işıl Aksoy getirildi. Türkiye ve Merkez Asya bölgesinde devam eden sorumluluğuna ek olarak Orta Doğu, Hindistan ve Afrika bölgelerinin de sorumluluğunu alan Aksoy, toplam 81 ülkenin yer aldığı bölgede ekibiyle birlikte Grundfos Endüstri grubunun marka ve satış geliştirme stratejilerinin hayata geçirilmesinden sorumlu olacak

Kariyerine Koç Holding’te başlayan Işıl Aksoy, DemirDöküm markasının farklı pazarlama fonksiyonlarını yönettikten sonra , Ariston markasının Türkiye, Doğu Avrupa ve Merkez Asya Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlendi. Ardından Betek Boya ve Kimya ‘da Stratejik Pazarlama Grubunu yönetti. Aksoy, ekonomi eğitimi sonrası Işık Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini (MBA) tamamlayan Aksoy, Harvard Business School’da Sürdürülebilir İş Stratejileri eğitimi aldı.

Sanofi’ye yeni Kurumsal İlişkiler ve Pazara Erişim Direktörü

Sanofi Türkiye, Güray Karacar’ın 4 Ocak 2021tarihi itibariyle Türkiye ve Levant Kurumsal İlişkiler ve Pazara Erişim Direktörü olarak şirket bünyesine katıldığını açıkladı. Karacar, Kurumsal İlişkiler ve Pazara Erişim departmanı iş süreçlerinin ve ekiplerinin yönetiminden sorumlu olacak.

Güray Karacar, eğitimini Saint Joseph Fransız Lisesi ve sonrasında Marmara Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nde tamamlamasının ardından, profesyonel kariyerine 2000 yılında ORSA & Tribeca İletişim Danışmanlığı şirketinde başladı. 2003 – 2016 yılları arasında Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Genel Sekreteri olarak görev yapan Güray, görev süresi boyunca Center for International Private Enterprise (CIPE) MENA Bölgesi Yürütme Kurulu Üyeliği, Dünya Bankası Sivil Toplum Diyaloğu Danışmanlığı, TUSIAD Kurumsal Yönetim Komitesi ve BORGİP Projesi Üyeliği ve International Corporate Governance Network (ICGN) ülke temsilcili görevlerini yürüttü. Karacar, Sanofi’ye katılmadan önce son olarak Haziran 2016’dan beri Tofaş Dış İlişkiler Direktörü olarak görev yapmaktaydı.

Dimes’e iki yeni Pazarlama Müdürü

İçecek şirketi vizyonu ve kategori genişletme stratejisi kapsamında organizasyonel yapısında da dokunuşlar gerçekleştiren DİMES’te, stratejileri doğrultusunda iki eş düzey Pazarlama Müdürü ataması gerçekleştirildi. DİMES bünyesinde yönetici olan, Burcu Karadayı Gülşen ve Merve Keten, tüketici odaklı, kategori bazlı eş düzey görevlendirme ile Pazarlama Müdürü görevine getirildi.

DİMES Genç Hedef Kitle Kategorilerinden Sorumlu Pazarlama Müdürü Burcu Karadayı Gülşen, Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu. Daha önce Coca-Cola ve Avon gibi kuruluşlarda görev alan Gülşen, DİMES ailesine 2014 yılında katıldı. Burcu Karadayı Gülşen, Pazarlama Müdürü olarak atanması öncesinde DİMES’te Kıdemli Kategori Müdürü olarak görev yapıyordu.

DİMES Hane ve Çocuk Hedef Kitle Kategorilerinden Sorumlu Pazarlama Müdürü Merve Keten ise, Orta Doğu Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü mezunu. Unilever ve PepsiCo bünyesindeki stajların ardından, Diageo Türkiye’de görev alan Merve Keten, DİMES ailesine 2014 yılında katıldı. Merve Keten, Pazarlama Müdürü olarak atanması öncesinde DİMES’te Kıdemli Kategori Müdürü olarak görev yapıyordu.

Teleperformance Türkiye’de Yerel Operasyonlar Kartal Tıknaz’a emanet

Çağrı merkezleri ve satış sonrası hizmetlerde 22 yıllık deneyime sahip olan sektörün önemli yöneticilerinden Kartal Tıknaz, Teleperformance Türkiye’nin yeni yerel operasyonlardan sorumlu genel müdür yardımcısı (COO-Domestic) oldu.

Ege Üniversitesi’nde lisans eğitimini, Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme MBA yüksek lisans eğitimini tamamlayan Kartal Tıknaz, iş hayatına 1999’da müşteri temsilcisi olarak başladı. 2014 yılına kadar sırasıyla çağrı merkezi sektöründe takım liderliği, birim yöneticiliği, operasyon, iş ortakları yönetimi ve müşteri deneyimi yönetimi müdürlüğü gibi çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 2014’te Pronet Güvenlik Hizmetleri’nde satış sonrası hizmetlerden sorumlu genel müdür yardımcılığı, 2015’te Alonet Bilgi Teknolojileri’nde operasyon yönetimi genel müdür yardımcılığı, 2016 yılında Comdata Türkiye’de Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenen Tıknaz, Teleperformance Türkiye’ye katılmadan önce en son Alonet Bilgi Teknolojileri’nin genel müdürü idi.

Borusan Grubu Üst Yönetiminde yeni atamalar

 Borusan EnBW Enerji Genel Müdürü olarak Enis Amasyalı ve Supsan Genel Müdürü görevine ise Atınç Ocak atandı.

Enis Amasyalı 1 Ocak 2021 itibariyle Borusan EnBW Enerji Genel Müdürü olarak yeni görevine başladı. 

Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Amasyalı, Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA programını tamamladı. Enis Amasyalı 1996-2000 yılları arasında Baytur İnşaat’ın alt yüklenicilerinde ve Baytur İnşaat’ta sırasıyla elektrik mühendisi ve elektrik işlerinden sorumlu proje yöneticisi olarak görev yaptı.

2000 yılında Siemens Türkiye ekibine katılan Amasyalı, farklı endüstrilerde birçok projede kıdemli proje yöneticisi olarak çalıştı. Ardından Proje Yönetim Ofisi’nin ve Endüstri Satış Grubu’nun yönetimini üstlendi. Amasyalı 2011 yılından bu yana Borusan EnBW Enerji Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Supsan Genel Müdürü Atınç Ocak oldu

Ortaokul ve liseyi Çavuşoğlu Koleji’nde bitiren Atınç Ocak, Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

1995 yılında Supsan’da İmalat Mühendisi olarak iş hayatına başlayan Ocak, Supsan’da sırasıyla Bakım Mühendisi, İthalat Uzmanı, Yalın 6 Sigma Proje Yöneticisi, Planlama ve Lojistik Müdürü, Yalın 6 Sigma Dağıtım Şampiyonu, Satın Alma ve Planlama Müdürü ve Teknik Birimler Grup Müdürü olarak çalıştı.

Alternatif Bank üst yönetiminde iki yeni atama 

Alternatif Bank’ın üst yönetiminde iki önemli atama gerçekleşti. Bireysel ve Dijital Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Gökay Dede, Bilgi Teknolojileri ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına ise Özlen Sanıbelli getirildi.

Bireysel ve Dijital Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı – Gökay Dede

İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği lisans mezunu olan Gökay Dede, finans sektörü ağırlıklı olmak üzere dijital bankacılık, iş geliştirme, pazarlama, satış ve inovasyon konularında yirmi yılı aşkın bir tecrübeye sahiptir. Profesyonel iş hayatına 1998-2000 yılları arasında Interbank’ın MT programı ile başlayan, ardından 2000-2001 yıllarında Doğuş Holding bünyesinde görev alan Dede, 2001’de Garanti Bankası’nda Şubesiz Bankacılık Pazarlama ve Dijital Medya alanlarında sorumluluk aldı. 2008-2009 yılları arasında Eureko Sigorta’da Bireysel Elementer Sigortalar ve Dijital Kanallar Direktörlüğü yaptı. 2009-2015 döneminde Akbank’ta Direkt Bankacılık Bölüm Başkanlığı görevini yürüten Dede, 2018-2019 yılları arasında Starcom Publicis Medya Ajansı’nda yönetici direktörlük görevinde bulundu. Alternatif Bank‘a katılmadan önce Hopi’de Pazarlama, Ürün Yönetimi ve Reklam Teknolojilerinden Sorumlu üst düzey yönetici unvanına sahipti. Aralık 2020’de Alternatif Bank Ailesi’ne katılan Dede, Bireysel ve Dijital Bankacılık Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaya başladı.

Bilgi Teknolojileri ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özlen Sanıbelli

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Özlen Sanıbelli, aynı okuldan Mühendislik Yönetimi yüksek lisans (MBA) derecesine sahiptir. Profesyonel iş hayatına 1990 yılında Pamukbank’ta sistem analist olarak başlayan Sanıbelli, 2003’e kadar farklı pozisyonlarda yöneticilik yaptı ve Banka’nın değişim programında yer aldı. 2003’te Değişim Yönetimi Bölüm Başkanı olarak katıldığı Akbank’ta çeşitli üst düzey görevler üstlenen Sanıbelli, son olarak Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2016-2017 yıllarında Sabancı Holding’te CEO Ofisi Direktörlüğü’nün yanı sıra Carrefoursa ve Bimsa’da Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı ve Teknosa Dönüşüm Programını şekillendirdi. Son üç yıldır, çeşitli kurumlara üst düzey yönetim danışmanlığı hizmeti vererek dönüşüm yolculuklarına katkıda bulundu. Sanıbelli, Ocak 2021 itibarıyla Alternatif Bank Bilgi Teknolojileri ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaya başladı.

Karsan İhracat Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çetin oldu!

Karsan’ın yurt dışı pazarlarındaki satış, karlılık hedefleri ve bilinirliğine yönelik çalışmalarının gerçekleştirileceği İhracat Genel Müdür Yardımcılığı bölümünde göreve başlayan Deniz Çetin, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. Ardından, Boğaziçi Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini başarıyla bitiren Deniz Çetin, çalışma hayatına 2004 yılında Mercedes-Benz Türk A.Ş.’de Tasarım Mühendisi olarak adım attı. Devam eden yıllarda, General Motors ve Temsa gibi otomotiv şirketlerinde çeşitli görevler üstlenen Deniz Çetin, son olarak Temsa’da Uluslararası Satış Müdürü ve ABD Ülke Müdürü olarak çalışmaktaydı.

Kerem Demirkol’a uluslararası görev

Uzun yıllardan bu yana Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’da farklı görevler üstlenen ve geçtiğimiz yıl itibariyle markanın İsviçre’de yer alan merkezine atanarak görevini sürdüren Kerem Demirkol, 2021 itibari ile Türkiye bölgesinin yanı sıra İspanya ve Hollanda bölgelerinin de operasyonel yönetimini üstlendi. Demirkol, Ocak 2021 itibari ile, şirketin yeni organizasyon yapılanması sonrasında, Türkiye Bölgesi’nin yanı sıra, İspanya’da farklı bölgelerde bulunan 5 resort ve Hollanda Amsterdam’da bulunan tesisin operasyonel yönetimini üstlendi.

Kerem Demirkol, 1992 yılından bu yana turizm ve otelcilik sektöründe çalışıyor. Uzun yıllar İsviçre yatırımlı  Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’da çeşitli kademelerde yöneticilik yapan Demirkol, 2013-2019 tarihleri arasında Hapimag Sea Garden Resort Bodrum‘un Genel Müdürü olarak görev yaptı. Demirkol, iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.

Ceylan Ateş, Amer Sports EMEA bölgesi iş geliştirme direktörü oldu

Türkiye dahil 57 ülkede faaliyet gösteren; bünyesinde Salomon, Arc’teryx, Peak Performance, Atomic, Suunto, Wilson ve Precor gibi dünyaca ünlü markaları bulunduran Amer Sports’un EMEA Bölgesi (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) İş Geliştirme Direktörlüğü görevine Ceylan Ateş getirildi.

2021 yılının Ocak ayında Amer Sports EMEA Bölgesi İş Geliştirme Direktörü olan Ceylan Ateş, yeni pozisyonu ile ilgili şunları söyledi:

“Amer Sports ailesinin bir parçası haline geldiğim 2015 yılından bu yana gerçekleştirdiğim çalışmalar sonrasında bu pozisyona atanmaktan dolayı çok mutluyum. Bir Türk kadını olarak bu konuma gelmek de beni ayrıca gururlandırıyor. Yeni görevimde de Amer Sports için değerli çalışmalara imza atacağıma inanıyorum.”

REM People’da üst düzey yapılanma

Mine Yücesoy Dirancı, İnsan ve Kültür Başkanı oldu

Mine Yücesoy Dirancı, REM People’a İnsan Kaynakları Başkanı olarak atandı. İstanbul Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun olan Mine Yücesoy Dirancı, Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama İletişimi alanında yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına 2002 yılında başladıktan sonra 2003 senesinde İş Kavramları Danışmanlık’ta Proje Danışmanı olarak görev yaptı. 2006 yılında Turkcell’de göreve başlayarak Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan ve Ukrayna ülkelerinden sorumlu İnsan Kaynakları Uzmanı olarak görev aldı. 2008 yılında Yapı Kredi’de Kariyer ve Gelişim Müdürü olarak göreve başladıktan sonra 2010 yılında Kurum Markalaşması ve İK Gelişim Müdürü görevini üstlendi. 2012 senesinde Doğu Avrupa Liderlik Gelişimi görevi ile UniCredit Liderlik Gelişim Direktörü olarak Viyana’da 10 ülkeden sorumlu olarak çalıştı. Dirancı, 2015 senesinden bu yana Çevik İnsan Yönetimi ve Gelişimi Danışmanlığı’nda görev alıyordu.

Körfez ülkeleri İpek Avcı’ya emanet

Marmara Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olan Nesrin İpek Avcı, çalışma hayatına 2006 yılında Nielsen Company’de başladı. 2008’de McDonalds Türkiye Pazarlama, Araştırma ve Analiz Sorumlusu olarak 2,5 sene çalıştıktan sonra Nielsen Company Dubai’de Global Müşterilerden Sorumlu Müdür olarak görev yaptı. Aynı şirkette son 10 senedir değişik fonksiyonlarda müşteri yönetimi ve stratejik ilişkilerin geliştirilmesi, iş & ürün geliştirme ve tam kapsamlı iç görüler ve danışmanlık hizmetleri vermeye devam ederken, son görevinde iki büyük global müşterinin bulunduğu, Müşteri İlişkilerinin Gelişmesinden Sorumlu Direktör olarak çalıştı. 3 Ocak 2021 itibariyle REM People bünyesine geçen Avcı, (Körfez Arap Ülkeleri Bölgesi’nden (GCC) Sorumlu Satış Direktörü olarak göreve başladı.

Türkiye, Kafkasya ve CIS Bölgesi Satış Direktörü Cengiz Yorgancıoğlu oldu

Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu olan Cengiz Yorgancıoğlu, iş hayatına 1989 yılında Procter & Gamble Satış Departmanında başladı ve kurumdaki 7 yıllık kariyeri sonrasında Satış Müdürü olarak sırasıyla L’oreal, Kodak, Ericsson’da yöneticilik yaptı. 2007 yılında GfK Araştırma Hizmetleri’ne katılan Yorgancıoğlu, buradaki 7 yıllık kariyeri sonrasında bir teknoloji girişimi şirketi olan Twentify’da 4 sene ve global araştırma firması Ipsos’da 2 sene çalıştı. Çalışmış olduğu firmalarda Türkiye’nin yanı sıra İran, Pakistan, İsrail, Azerbaycan ve Kazakistan gibi ülke sorumluluklarını da sürdüren Yorgancıoğlu, 2021 yılı itibari ile REM People Türkiye, Kafkasya & Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) Satış Direktörü olarak göreve başladı.

REM People Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) Birimi Önderi Onur Sığırcı

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde doktora eğitimini sürdüren Onur Sığırcı 2013-2019 yılları arasında YTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde çalıştı. Aynı zamanda, 2013-2015 yılları arasında TÜBİTAK bünyesinde Ulusal Bilim Olimpiyatları Bilgisayar branşında eğitimler verdi. 2019-2020 yılları arasında mobil teknoloji çözümleri üreten Loodos Bilişim Teknolojileri şirketinin Ar-Ge biriminde Araştırmacı Bilim İnsanı olarak çalışmalarını sürdürdü. Akademisyenliği sürecince Üniversite-Sanayi iş birliği projelerinde yer aldı. Hiperspektral ve biyomedikal görüntü işleme, makine öğrenmesi, derin öğrenme ve bilgisayarlı görü alanları başta olmak üzere doğal dil işleme ve büyük veri alanlarında uzmanlığı bulunan Sığırcı, artık REM People’da Araştırma ve Geliştirme Önderi olarak çalışıyor.

İLGİLİ HABERLER