İş dünyasında bu hafta hangi atamalar gerçekleşti?

British American Tobacco Avrupa ve Kuzey Afrika Bölgesi Operasyonlar Direktörü Volkan Oruk oldu

British American Tobacco Avrupa ve Kuzey Afrika Bölgesi Operasyonlar Direktörü görevine Volkan Oruk’un getirilmesiyle Avrupa ve Kuzey Afrika (ENA) Bölgesinde üç Türk yönetici stratejik roller üstlenmiş oldu. Oruk yeni görevinde bölgenin tüm operasyon faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumlu olacak.

1993 yılında Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Volkan Oruk, eğitimine İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletme bölümünde yüksek lisans ile devam etti. BAT’deki kariyerine 2001 yılında İzmir Tire Fabrikası’nın kurulması esnasında başlayan Volkan Oruk, ardından İzmir ve Samsun’da Fabrika Müdürü olarak görev yaptı. Türkiye’deki rollerinin ardından İngiltere’de Proje Destek Müdürlüğü, İran ve Mısır’da Operasyon Direktörlüğü gibi birçok farklı üst düzey görevleri başarıyla yerine getiren Oruk, BAT’nin merkez ofisi olan Londra’da ve Polonya’da da değişik görevler aldı. Son olarak üstlendiği CEN Bölge Operasyonlar Direktörlüğü görevi esnasında, 4 fabrikaya ve 7 farklı ürünün tedarik zinciri süreçlerine liderlik etti.

Roche Diyabet, Doğu Avrupa ve Gelişmekte Olan Ülkelerden Sorumlu Pazarlama ve Pazar Erişim Direktörü Gözde Ünverdi Arslan oldu

Sağlık sektöründe çeşitli görevlerde 20 yıllık deneyimi bulunan Gözde Ünverdi Arslan, 21 Eylül 2020 tarihi itibariyle Roche Diagnostik Türkiye Diyabet ekibine katılarak, Türkiye’nin de içinde yer aldığı Doğu Avrupa ve Gelişmekte Olan Ülkelerden sorumlu Pazarlama ve Pazar Erişim Direktörü olarak göreve başladı.

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Gözde Ünverdi Arslan, aynı üniversitede İşletme alanında da yüksek lisans yaptı. Kariyer yolculuğuna Bayer’de başlayan Ünverdi, sonrasında sırasıyla AstraZeneca ve Novartis şirketlerinin ülke ve bölge organizasyonları dahilindeki satış, pazarlama, operasyon ve stratejik planlama alanlarında yönetici olarak çalıştı.

LG Electronics Türkiye’ye yeni CFO

Temmuz 2020 itibariyle organizasyonel değişim sürecine giren ve hizmet alanını B2B ve B2C olarak ikiye ayıran LG Electronics Türkiye, değişime devam ediyor. 1995 yılından bu yana LG Electronics bünyesinde görev yapan Lee Haewon, LG Electronics Türkiye’nin yeni stratejileri ve planlamaları kapsamında, şirkete CFO olarak atandı. Haewon görevi Weonhyun Lee’den devraldı.

İşletme eğitimi alan Lee Haewon, 1995 yılı itibariyle LG Electronics bünyesinde çalışmaya başladı. LG Electronics Türkiye’ye CFO olarak atanmadan önce, Kore’de bulunan LG Electronics’in Genel Merkezi’nde farklı yönetim görevlerinde bulundu. Haewon ayrıca, Hindistan’da bulunan LG Pune Fabrikası’nın da CFO’luğunu yürüttü.

Haewon görevine 1 Kasım 2020 itibariyle başladı.

Novartis Türkiye’nin CFO’su Roland Gombas oldu

Zoo

Novartis Türkiye Ülke Finans departmanına yeni bir atama yapıldı. 2017 yılından bu yana Novartis Türkiye İlaç ve Ülke CFO’su görevini sürdüren Petra Wittlin’in Novartis Almanya’ya atanmasının ardından, Kasım 2020 itibarıyla Novartis Türkiye İlaç ve Ülke Finans Direktörlüğü (CFO) görevine Roland Gombas getirildi.

Roland Gombas, İsviçre Luzerne Üniversitesi İşletme bölümü ve İngiltere Abertay Üniversitesi Yönetim bölümlerinden üstün başarıyla mezun oldu. 2011 yılında INSEAD’de Yöneticiler için İşletme (EMBA) yüksek lisans programını tamamladı. Kendisi aynı zamanda Yetkili Finansal Analisttir. Gombas kariyerine 2000 yılında ABB’de İşletme Danışmanı olarak başladı. Ardından Hoerbiger’de Grup Kontrol Başkanı olarak çalıştı. Gombas, Novartis’e 2006 yılında katıldı. Novartis’te Çin BPA Başkanlığı, Sıtma Girişimi Global Finans Başkanlığı ve APMA bölgesi BPA Başkanlığı olmak üzere finans alanında artan sorumluluklarla çeşitli görevler üstlendi. Türkiye’ye atanmasından önce, Novartis Hollanda’da CFO olarak çalışıyordu.

Özkan Özyavuz KFC Türkiye’nin Yeni CMO’su oldu

KFC Türkiye’nin yeni CMO’su Özkan Özyavuz oldu. Uzun yıllara dayanan pazarlama tecrübesini yeme-içme sektörüne taşıyan Özyavuz, KFC’nin Türkiye’deki tüm pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2008 yılında mezun olan Özyavuz, aynı yıl Fiyatlandırma Uzmanı olarak göreve başladığı Avea’dan 2010 yılında Turkcell’e geçiş yaparak; sırasıyla Fiyatlandırma Uzmanı, Genç Segment Marka Müdürü ve Premium ve Profesyonel Segment Marka Müdürü olarak çalıştı. Özyavuz, 2017 yılından bu yana MacFit / Mars Sportif’de “Pazarlama Direktörü” olarak görev yapıyordu.

MSD Türkiye’den iki yeni atama

MSD Türkiye’nin yeni Hastane ve İmmünoloji İş Birimi Direktörü Aslı Ekren oldu

Galatasaray Lisesi’nden mezun olan Aslı Ekren, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme ve Ekonomi bölümlerinde çift anadal yaparak tamamladı. Profesyonel kariyerine 2007 yılında Roche’ta Pazarlama Yönetici Adayı olarak başlayan Ekren, 2009 yılına kadar bu görevini Türkiye ve İsviçre’de sürdürdü. Ekren, 2009-2016 yılları arasında Roche Türkiye’de Ürün Müdürü olarak Hematoloji İş Birimi’nde; Kıdemli Ürün Müdürü olarak Onkoloji İş Birimi’nde görev aldı.

Rüya Koşkun MSD Türkiye Diyabet ve Aşı İş Birimi Direktörü olarak atandı

MSD Türkiye Kurumsal İletişim ve Koordinasyon Müdürlüğü görevini yürüten Rüya Koşkun, 1 Kasım 2020 tarihi itibarı ile MSD Türkiye Diyabet ve Aşı İş Birimi’ne İş Birimi Direktörü olarak atandı.

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünde tamamladığı üniversite eğitiminin ardından Oxford Üniversitesi’nden Sosyoloji yüksek lisans diplomasını alan Rüya Koşkun, kariyerine 2009 yılında Yönetim Danışmanlığı alanında Araştırma Analisti olarak başladı. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra, 2011-2012 yılları arasında Nielsen İngiltere’de İş Analisti olarak çalışan Koşkun, 2012 yılında Türkiye’ye dönerek Pfizer’da İnsan Kaynakları, Strateji ve İş Geliştirme ve Pazarlama alanlarında çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 2015’te MSD Türkiye’ye İmmünoloji Ürün Müdürü olarak katılan Rüya Koşkun, Mayıs 2018’den beri Koordinasyon Müdürlüğü görevini yürütmekteydi. Ekim 2019 itibariyle Kurumsal İletişim Liderliği rolünü de üstlenen Rüya Koşkun, stratejik iletişim ve sosyal medya yönetimi süreçlerini yönetiyordu. Rüya MSD Türkiye Liderlik Takımı’nın bir üyesi olarak Diyabet ve Aşı İş Birimi’ne liderlik edecek.

Gürsoy Proje Geliştirme A.Ş.’nin Genel Müdürü Miraç Baz oldu

Gürsoy Proje Geliştirme (GPG) A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atanan Miraç Baz, 1 Ekim 2020 itibariyle yeni görevine başladı.

2017 yılında Gürsoy Grup bünyesine Kiralama Direktörü olarak katılan Miraç Baz, Gürsoy Proje Geliştirme A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atandı. Gürsoy Proje Geliştirme A.Ş., Gürsoy Grup bünyesindeki alışveriş merkezlerinde hem kiracılar hem de misafirler açısından sektörün ihtiyacı olan yenilikçi yaklaşımları ve projeleriyle biliniyor. GPG, mevcut projelerin ‘Yeniden geliştirilmesi’ ve ‘Perakende Performans Yönetimi (PPY)’ gibi temel yaklaşımlarıyla sektöründeki firmalardan ayrışırken, çok yakın zamanda yeni projelerini perakende pazarıyla paylaşmak için de ciddi hazırlıklar yapıyor.

Eyüp Babür Elite World Otelleri’nin yeni CEO’su oldu

Turizm sektöründe 30 yıldır yurt içinde ve yurt dışında deneyime sahip olan Eyüp Babür artık Elite World Otelleri’nde kariyer hayatına devam edecek.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Eyüp Babür, Neoma Business School’da MBA yaptı. Kariyer hayatına Hilton grubunda başlayarak, Swissotel Istanbul The Bosphorus’da satış ve pazarlama direktörü görevinde bulunan Babür, ardından yine Swissotel’in Atlanta’daki otelinde çalıştı. Babür, Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nda kuruluş genel müdürü olarak görev yaptı. 2001 yılından itibaren Çırağan Palace Hotel Kempinski’de otel müdürü olarak çalışmaya başlayan Eyüp Babür, 2009-2014 yılları arasında Kempinski Otelleri’nin İsviçre, Cenevre’deki genel merkezinde grubun Kempinski Residences portfolyosundan sorumlu başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Türkiye’ye döndükten sonra ise 5 yıl süreyle, Astaş Holding’in yatırımları olan Kempinski ve Mandarin Oriental otel ve rezidanslarından oluşan portföyden sorumlu turizm ve konut işletmeleri koordinatörü, ardından da Kempinski grubunun yeni markası Shaza Hotels’de Türkiye ve Bağımsız Devletler Topluluğu direktörü olarak görev yaptı.

Trouw Nutrition Türkiye’ye yeni Pazarlama Müdürü

Trouw Nutrition Türkiye; pazarlama, ticari pazarlama ve marka iletişimi alanında 16 yılı aşkın deneyime sahip Savaş Ceneviz’i Pazarlama Müdürü olarak atadı. Eylül 2020 itibari ile Trouw Nutrition Türkiye Pazarlama Müdürü olarak görevine başlayan Ceneviz, yenilikçi ve sürdürülebilir besinlerin tedariğinde dünya liderliğini sürdürme hedefiyle yol alan markanın Türkiye’deki pazarlama faaliyetlerinin yönetiminden sorumlu olacak.

Mersin Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi mezunu olan Savaş Ceneviz, Marmara Üniversitesi’nde Üretim Yönetimi ve Pazarlama Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Galatasaray Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi eğitimi de alan Ceneviz, Anadolu Üniversitesi’nin Marka İletişimi Programı’nda eğitimini sürdürüyor.

 

İLGİLİ HABERLER