İnternette en çok paylaşılan 20 viral video

Bu yıl tabi caizse viral videoların yılı oldu. Hemen her gün internet ve sosyal medya hesaplarında birbiri ardına paylaşılan ve izlenme rekorları kıran viral videolar hem Türkiye’de hem de dünya genelinde izleyicilerden büyük ilgi gördü. 

Listelist tarafından derlenen 2014 yılı boyunca izlenme rekorları kıran viral videolar şöyle; 

1. Activia – Shakira: La La La (Brazil 2014) ft. Carlinhos Brown

Bu yıl en çok konuşulan konuların başında Dünya Kupası geldi. Fırsatı kaçırmak istemeyen markalar da Dünya Kupası’na yönelik yaptığı reklam kampanyalarıyla izleyicilerden tam not almayı başardı. Bunlardan biri de Activia oldu.

 

2. 20th Century Fox (Devil’s Due) – Devil Baby Attack

Artık sadece markalar değil film yapımcıları da gişede başarı yakalamasını istediği filmler için viral reklam çalışmaları yapıyor. 20th Century Fox Devil’s Due filmi için için yaptığı viral video, bu yılın en beğenilen videolar arasında yer alıyor. 

 

3. Nike Soccer – The Last Game ft. Cristiano Ronaldo, Neymar Jr., Rooney, Zlatan, Iniesta & more

Nike’ın Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney, Neymar Jr., Zlatan Ibrahimović gibi ünlü futbolcuların animasyon karakterlerinin yer aldığı Dünya Kupası reklamı da bu yılın en ses getiren videolarından biri oldu.

 

4. Budweiser – Puppy Love

Senenin en sıcak, insanların içini en çok ısıtan reklamlarından biri de Super Bowl için hazırlanan Budweiser’ın bu reklamı oldu. 

 

5. Cardstore – World’s Toughest Job

Cardstore’un “World’s Toughest Job” adlı virali, yılın en çarpıcı ve duygusal virallerinden biri oldu. Bir iş pozisyonu için adaylarla yapılan mülakat sürecini anlatan viral, sürpriz sonuyla izleyenleri şaşırtmayı başarıyor. 

 

6. Wren – First Kiss
Wren’in “First Kiss” adlı virali “Birbirini hiç tanımayan 20 insanı bir araya getirseniz ve birbirlerini öpmesini isteseniz sonuç ne olur?” sorusunun cevabını arıyor. 

 

7- Always – #LikeAGirl

Always’in bu sene içinde ödülleri toplayan ve cinsiyet ayrımcılığına karşı tabuları yıkmaya çalışan reklamı yılın en beğenilenleri arasında yer alıyor. 

 

8. Nike Football – Winner Stays

Nike’ın “Winner Stays” videosu da yılın en iddialı virallerinden oldu. 

 

9. Thai Life Insurance – Unsung Hero

Thai Life Insurance’ın “Unsung Hero” reklamı izleyen herkesi daha iyi bir insan olmaya davet ediyor.

 

10. DTAC – The Power of Love

Teknolojinin hayatımızdaki asıl amacını bize gösteren DTAC’in “The Power of Love” virali, yılın en duygusal viralleri arasında yer alıyor. 

11. Castrol Footkhana – Neymar Jr. v Ken Block

Futbol sevdalılarının dikkatini çeken en iddialı virallerden birine de bu yıl Castrol Footkhana imza attı. 

 

12. Save the Children – Most Shocking Second a Day

Save The Children’ın Most Shocking Second a Day videosu, Suriye’deki savaşın çocukların üzerindeki etkilerini sarsıcı biçimde özetliyor. 

13. Disney: Frozen – ‘Let it Go’ Singalong
Disney’in animasyon filmi Frozen, karaoke deneyimini sinemaya taşıyor ve yılın en beğenilen viralleri arasında yer alıyor.

14. FCKH8 – Potty Mouthed Princesses Drop F-Bombs for Feminism

FCKH8’in virali, kadınlara karşı uygulanan cinsiyet ayrımcılığına farklı bir şekilde yaklaşarak farkındalık yaratmaya çalışıyor. 

15. Volkswagen – Eyes on the Road

Yılın en çarpıcı virallerinden biri de Volkswagen’in, “Eyes on the Road” adlı virali oldu. Viralde “Araba kullanırken gözünü bir an bile yoldan ayırma!” uyarısı farklı ve çarpıcı bir yolla yapılıyor ve izleyenleri etklemeyi başarıyor.  

 

16. CoorDown – Dear Future Mom

Down sendromuna sahip 15 kişinin geleceğin annelerine olan mesajlarının yer aldığı virali yılın en beğenilenlerinden. 

17. John Lewis – Monty the Penguin

John Lewis’in bu reklamında Monty the Penguin’in bu sefer karanlık tarafını görüyoruz. 

 

18. BBC Music – God Only Knows

BBC Music’in lansmanı sebebiyle The Beach Boys’un efsane şarkısını God Only Knows’u birbirinden sürpriz isimler seslendiriyor. 

19. Procter & Gamble –  Thank You Mom

P&G’nin “Thank You Mom” adlı 2014 Sochi Olimpiyatları için hazırlanan reklamı bir anne ve bebeğinin hikayesini anlatıyor. 

20. KLM – Lost and Found Service

KLM’nin “Lost and Found Service” adlı virali 2014 yılın en beğenilen viralleri arasına son sıradan giriyor. 

 

İLGİLİ HABERLER