İngilizler’in “5 çayı”na Türk simidi eşlik edecek

Dünya markası olma vizyonuyla yurt dışı açılışlarını sürdüren Simit Sarayı, Londra’da açtığı ilk mağazasıyla lezzetlerini İngiltere pazarına taşıdı. Simit Sarayı 2015 yılı sonuna kadar yurt içi ve yurt dışında toplam 457 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. 

Simit Sarayı, global marka olma hedefiyle New York’un meşhur 5. Cadde’sinde açtığı mağazasının ardından, yeni mağazasını da Londra’nın en işlek caddesi olan Oxford Street’te hizmete açtı. Londra’daki ikinci mağazanın mart ayında açılması beklenirken, yıl sonuna kadar açılan mağaza sayısı 10’u bulacak. 2015’te de yurt dışı mağazalarına ağırlık verecek olan Simit Sarayı’nın İcra Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu; bu yıl içerisinde yurt içi ve yurt dışında toplam 457 mağazaya ulaşma hedefleri olduğunu söyledi.

Avrupa pazarında ilk mağazalarını 2010 yılında Hollanda’da açtıklarını belirten Kavukcu, “Global şirketlerin büyük çoğunluğu Avrupa’ya ilk önce Hollanda’dan giriyor. Biz de önce ilk mağazamızı 2010 yılında Hollanda’da açtık ve şu anda Hollanda’da 22 mağazaya ulaştık. Şimdi de İngiltere’de ilk mağazamızı açmamızın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Kavukcu, Simit Sarayı’nın, 2015 yılında Avrupa ve Orta Doğu’da açacağı mağazalarıyla adından sıkça söz ettireceğine vurgu yaparak; “İngiltere’de yıl sonuna kadar 10 mağaza açılışımız olacak. İngiltere pazarında hızla büyüyeceğiz. Yurtdışında yayılma planlarımız; daha önce belirlediğimiz planlara sadık kalarak devam ediyoruz. Aynı şekilde New York’ta ikinci ve üçüncü mağazamızı da açarak, orada da 10 mağazaya ulaşma hedefimizi yerine getireceğiz. Halen Avrupa ve Orta Doğu’da devam eden 20’in üzerinde inşaatımız var. Yıl sona itibariyle Orta Doğu’da 22 mağazamız açılmış olacak. Yurt dışı açılışlarımız bundan sonra daha da hızlanacak. 2015 yılı hedefimiz 457 mağazaya ulaşmak. İnşallah bunu da başaracağız”  açıklamasını yaptı.

İLGİLİ HABERLER