ING Emeklilik “NN Hayat ve Emeklilik” oldu

Sigorta ve yatırım yönetimi alanlarında 170 yıllık köklü bir deneyime sahip olan NN Group, dünya genelindeki ilk marka değişimi lansmanını Türkiye’de gerçekleştirdi. Türkiye’de 10 yılı aşkın zamandır bireysel emeklilik ve hayat sigortası hizmeti veren ING Emeklilik’in adı ‘NN Hayat ve Emeklilik’ olarak değişti. Değişimi anlatan ilk reklam filminde NN Hayat ve Emeklilik’in, 170 yıllık sigortacılık tecrübesi ve 18 ülkede verdiği hizmetle Türkiye’de müşterilerinin hizmetinde olduğu vurgulanıyor.

Türkiye’de 10 yılı aşkın zamandır bireysel emeklilik ve hayat sigortası hizmeti veren ING Emeklilik’in adı ve ticari unvanı ‘NN Hayat ve Emeklilik’ olarak değişti. Bu kısaltma, Nationale-Nederlanden kelimelerinin ilk harflerini temsil ediyor. NN Hayat ve Emeklilik, köklü geçmişini ve parlak geleceğini temsil eden yeni logosunu kullanıyor.

NN Hayat ve Emeklilik, NN Group’un geçmiş ve bilgi birikiminden aldığı güçle müşterilerinin beklentileri daha hızlı karşılamak ve tüm süreçleri daha üst seviyelere çıkarmak için çalışmalar gerçekleştirecek. Yeni dönemde, şirketin mevcut poliçe şartları aynı kalacak. 

NN Hayat ve Emeklilik’in marka değişimini anlatan reklam kampanyası, McCann İstanbul imzasını taşıyor. Kampanyanın gösterime giren ilk reklam filminde, NN Hayat ve Emeklilik müşteri temsilcisi, şirketin bir katılımcısına marka değişimi hakkında bilgi veriyor. NN Hayat ve Emeklilik Müşteri Temsilcisi ile bir müşterisi arasında geçen telefon konuşmasını yansıtan filmde, farklı bir şirket tarafından arandığını sanan müşteriye, ING Emeklilik adının NN Hayat ve Emeklilik olarak değiştiği anlatılıyor. Filmde NN Hayat ve Emeklilik’in 170 yıllık sigortacılık tecrübesi ve 18 ülkede verdiği hizmetle bundan böyle Türkiye’deki müşterilerinin de hizmetinde olduğu vurgulanıyor.

“Markamızı herkese en iyi şekilde anlatacağız”

NN Hayat ve Emeklilik Marka ve İletişim Müdürü Gökçe Kaya, “Uzun soluklu müşteri deneyimi yaşatma arzumuzu, bundan böyle NN Hayat ve Emeklilik adıyla sürdürüyoruz. Şirketimizin 170 yıllık sigorta tecrübesi ve müşteri odaklı yaklaşımı doğrultusunda, değişimin getireceği motivasyonu müşterilerimize en iyi şekilde hissettirmeye çalışacağız” dedi. 

Önümüzdeki dönemde marka stratejisi paralelinde yoğun bir şekilde iletişim çalışması yürüteceklerini vurgulayan Kaya sözlerine şöyle devam etti: “Lansman sonrası yayınlanan ilk reklam filmimizle, köklü bir geçmişe sahip olan markamızı müşterilerimize en iyi şekilde anlatmak istiyoruz. Bütün yıla yayılacak iletişim stratejimizin sektöre yeni bir yaklaşım getireceğini düşünüyor; bu yeni yaklaşım ve konumlandırmanın hedef kitlemiz nezdinde sıcak ve samimi karşılanacağına inanıyorum.” 

İLGİLİ HABERLER