“İdo Tatlıses’in McDonald’s reklamında ne işi var?”

Bu günlerde dünya fast food devi McDonald’s’ın son reklam kampanyası pek çok kişiye aynı soruyu sorduruyor: “İdo Tatlıses’in McDonald’s reklamında ne işi var?”
Aslında markanın arabesk kültüre gönderme yaptığı ilk reklam kampanyası değil bu. McDonald’s bundan bir süre önce “Acılı Tavuk Klasik” ürünü için arabesk müziğin ikonik isimlerinden şarkıcı Emrah’la çalışmış ve ünlü sanatçı reklam filminde “Emrah koş arabanı çiziyorlar” ikazına “Benim acım bana yeter” diyerek karşılık vermişti. Kampanya esprili tonuyla oldukça da ilgi toplamıştı.

Emrah-McDonald's

Ancak İdo Tatlıses’li çalışma pek de o etkiyi yaratmışa benzemiyor. Zira tüketicilerin büyük bir bölümü markanın neden Tatlıses’i tercih ettiğine bir anlam verebilmiş değil ki bunu da sosyal medya kanallarından dile getiriyorlar.

IDO

Eleştirilerin odağındaki konulardan bir diğeri ise senaryo. Reklam filminde İdo Tatlıses’le bir McDonald’s çalışanının “flörtü” konu ediliyor. Ürünün bir hayli geri planda kaldığı çalışma yine sosyal medya kullanıcılarına “Müşterilerinizin çalışanlarınıza bu gözle mi bakmasını istiyorsunuz?” sorusunu sorduruyor.

Ancak tüm eleştirilere rağmen McDonald’s kampanya sonuçlarından memnun olmuş olacak ki kampanyayı aynı hızla devam ettiriyor…

İdo Tatlıses’li McDonald’s reklam filmi:

https://youtu.be/IU_WZKTiphg

McDonald’s’ın Emre’la gerçekleştirdiği kampanya:

 

İLGİLİ HABERLER