İddialı ürün, iddialı söylem: Pine Smart

Şirin anime karakterlerin yer aldığı bir iletişim kampanyasına başladı yeni nesil bebek bezi Pine Smart. İlgi çekici reklam filminin gerisinde aslında yeni nesil akıllı bir ürün var.

İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi uzmanlarınca, dünyanın ilk “ İdrar yolu enfeksiyonu tespiti yapan bebek bezi” olarak da lanse ediliyor. Pine Smart, ebeveynlere bebeklerinin enfeksiyonu olup olmadığını erkenden bildiriyor. Bu oldukça iddialı söylem boş değil, gerisinde İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin uzmanlığı var. Kullanımı oldukça basit olan Pine Smart’ın üzerindeki belli bir alan idrar sonrası pembeye döndüğünde enfeksiyona işaret ediyor. Bu ne demek; erken teşhis erken tedavi ve de enfeksiyonun hafif ilaçlarla atlatması demek. Böylece bebeklerin böbrekleri korunmuş oluyor. Pine Smart yeni ama ödüllü bir bebek bezi ve 20 binden fazla doktorun katıldığı oylamayla 2019’da doctorClub Awards’da Yılın Ar-Ge inovasyon ödülünü kazanmış.

İddiası oldukça ikna edici olan bu akıllı ve yeni nesil ürün ebeveynlerin aklını çelecek gibi gözüküyor; elbette fiyat bariyeri çok yüksek değilse.

“Beni anlamak istiyorsan bezimle konuş”

Ne Zaman Pine Smart Kullanmalıyım?

İLGİLİ HABERLER