İDA Konkur Yönetmeliği’ni açıkladı

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), iletişim danışmanlığı şirketleri arasında yapılacak konkur sürecinin doğru ve sağlıklı yönetilmesi amacıyla hazırladığı ‘Konkur Yönetmeliği’ni paylaştı. Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) ve Reklamverenler Derneği (RVD) tarafından da onaylanan Konkur Yönetmeliği, konkur sürecine dahil taraflar için; şeffaf, güvenilir ve hakkaniyetli zeminin oluşturulmasına, kurumlar ve danışman şirketler arasında en verimli iş birliği ortamının sağlanmasına katkı sağlayacak.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA)’nın hazırladığı ve Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) ve Reklamverenler Derneği (RVD) tarafından da onaylanan Konkur Yönetmeliği açıklandı. İletişim sektöründe faaliyet gösteren kurumlara ve danışman şirketlerin yararlanması adına hazırlanan yönetmelik, İDA üyeleri tarafından rehber olarak kabul ediliyor.

Konkur Yönetmeliği’nde, konkura davet sürecinden başlayarak her aşamada yapılan toplantılardan konkurun sonuçlanmasına kadar devam eden süreç için öneriler bulunuyor. İDA’nın yönetmeliğe ek olarak izlenmesini önerdiği Ajans Değerlendirme Formu ve Örnek Sözleşme Formu da ek dokümanlar arasında yer alıyor.

Konkur Yönetmeliği‘ne ve Örnek Sözleşme‘ye buradan ulaşabilirsiniz. 

İLGİLİ HABERLER