İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Reddit’te!

Geçtiğimiz hafta İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve İSKİ ve İGDAŞ faturaları askıda olan İstanbullular ve hayırsever vatandaşları bir araya getiren kampanyada 55 saat içinde 1.4 milyon TL toplanmıştı. Bu aksiyonun belki de en önemli yanı faturası ödenenin de faturayı ödeyenin de kimliklerinin anonim olarak kalmasıydı.

Bu zor günlerde sürece katılan katılmayan herkesin kalplerini ısıtırken kampanyanın başarısı sadece Türk basınının ve sosyal medya mecralarında kalmayıp, dünyanın dört bir yanından kullanıcısı olan sosyal medya sitesi Reddit’te de gündeme getirildi.

Yorumları arasında İstanbulluların başka hiçbir şehirde görülmemiş bir “olmuşluğu” olduğu da belirtilen gönderi zincirinin sürpriz bir konuğu oldu; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu.

Yorumlar üzerine sessiz kalamayan ve Reddit tarafından İstanbul Belediye Başkanı olduğu da onaylanan İmamoğlu İstanbullular hakkındaki bu görüşü olumlarken salgın sonrasında takvimlere eklenmesi gereken İstanbul gezilerinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerleri ve yapılması gereken aktiviteleri de paylaştı.

Gönderi zincirinin tamamına bu linkten ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABERLER