Hürriyet’ten çıkarılan Kenan Başaran, Saran Medya ile anlaştı

Saran Group markalarından Radyospor ve Ajansspor kadrosuna önemli bir ismi daha dahil etti. Doğan Grubu’ndan Demirören Holding’e satılan Hürriyet gazetesinde eve tebligat yoluyla işten çıkarılan gazeteciler arasında bulunan Kenan Başaran bundan sonra kariyerine Radyospor ve Ajansspor’da devam edecek.

Kenan Başaran, Hürriyet’ten çıkarılmasının ardından Saran Medya ile anlaştı. Başaran’ın hazırlayıp sunacağı “Soyunma Odası”, sporu yorumlayacak önemli isimleri ile birlikte 14 Kasım Perşembe günü, Radyospor’da yayın hayatına başlıyor. Her Perşembe ve Cuma günleri saat 18:30 ile 20:00 arasında “Soyunma Odası”nda sporseverler ile buluşacak olan usta gazeteci, duyumlara değil, bilgiye dayanarak konuşan ve tartışan işin uzmanlarına mikrofon tutacak. Sürpriz konukları, özel röportaj ve araştırmalarıyla değişik içerikleri sporseverlerle buluşturacak olan Başaran, herkesi spor dünyasının klişelerini kırmaya ve olaylar üzerine konuşurken üzerindeki formaları çıkarmaya davet ederken ayrıca Ajansspor’da, köşe yazısı ve spora dair haberlerini okurları ile buluşturmaya devam edecek.

1999’da Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Bilişim Anabilim Dalı’ndan mezun olan 2003’te ise Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bilişim Yüksek Lisans programını tamamlayan Kenan Başaran uzun yıllardır spor gazeteciliği sektöründe yer alıyor. Referans, Radikal ve 2013 yılından beri Hürriyet Gazetesinde editör ve yazar olarak çalışan Başaran’ın Arkadan Müdahale ve Sivas-Kayseri isimli iki kitabı bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER