HSBC Türkiye’de devir teslim

HSBC Türkiye Genel Müdürü ve HSBC Grup Genel Müdürü Martin Spurling,  HSBC EMEA (Avrupa ve Orta Doğu Afrika) Bölgesi Bireysel Bankacılık Başkanı görevine terfi etti. Spurling, HSBC Grup Genel Müdürü ve HSBC Türkiye Yönetim Kurulu üyesi olmaya devam edecek. Halen Küresel Dış Ticaret ve Faktoring Başkanı ve Grup Genel Müdürü görevini sürdüren James Emmett ise 1 Eylül 2014 itibarıyla HSBC Türkiye’nin yeni Genel Müdürü olacak. Her iki atama, Yönetim Kurulu ve yasal düzenleyicilerin onaylarının ardından yürürlüğe girecek.
 
HSBC Grubu içinde 25 yıldır Uluslararası Yönetici olarak Asya Pasifik, Avrupa ve Orta Doğu’da bireysel, kurumsal, özel bankacılık, hazine ve yatırım bankacılığı alanlarında farklı görevlerde bulunan Spurling, 2010 yılında HSBC Türkiye Genel Müdürü olarak atanmadan önce HSBC Bank International Genel Müdürü, HSBC Tayvan Genel Müdür Vekili, HSBC Pakistan Genel Müdür Vekili olarak görev yaptı.   

HSBC Türkiye Genel Müdürü olarak atanan James Emmet ise 20 yıl boyunca HSBC Grubu’nda Kuzey Amerika, Avrupa, Ortadoğu ve Asya Pasifik’te dış ticaret finansmanı, ticari bankacılık, bireysel bankacılık ve strateji gibi pek çok alanda farklı pozisyonlarda görev yaptı. James, yeni görevinde HSBC Türkiye’nin uzun vadeli sürdürülebilir büyüme stratejisini uygulayacak.

İLGİLİ HABERLER