“Hayalimiz Benzer İş Birliği Programı”nda yeni dönem başladı…

ZER A.Ş. tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilen “Hayalimiz Benzer İş Birliği Programı”nda ikinci dönem başladı. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının 12. maddesi olan “Sorumlu Tüketim ve Üretim” yaklaşımında tüm çözüm ortaklarıyla el ele vererek fikir ve iyi uygulama örnekleri oluşturmak, iş süreçlerini bu doğrultuda geliştirmek ve tüm çalışanlar nezdinde bu alandaki farkındalığı artırmak amacıyla başlatılan projenin ikinci döneminde başvurular 11 Eylül 2020 tarihine kadar yapılabilecek.

Programın yeni döneminin başladığını ZER A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Apak iş ortaklarına ve basına gönderdiği bir mektupla duyurdu. Apak’ın mektubunun satır başları şöyle:

ZER A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Apak

  • “Hayalimiz Benzer İş Birliği Programı ile Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının 12. maddesi olan “Sorumlu Tüketim ve Üretim” yaklaşımında tüm çözüm ortaklarımızla el ele vererek fikir ve iyi uygulama örnekleri oluşturmayı, iş süreçlerimizi bu doğrultuda geliştirmeyi ve tüm çalışanlar nezdinde bu alandaki farkındalığı artırmayı amaçladık. Geçtiğimiz yıl sizlerin bildirdiği Y kuşağı temsilcileriniz ile Zer proje elçileri birlikte çalışarak geliştirilen fikir ve uygulama projelerinin programa dahil olmasını sağladılar. Seçici Kurul’un belirlediği altı projenin gelişimlerini takibe aldık. Bu yıl sonunda hedeflediği etkiye ulaşmayı başarabilen projeleri ödüllendireceğimizi de bu vesileyle hatırlatmak isterim.
  • Pandemi gündemi, Hayalimiz Benzer İş Birliği Programı’nın taşıdığı amaç ve misyonun ne denli değerli olduğunu hepimize gösterdi. Sizlerle, bugün itibariyle programımızın yeni döneminin başladığı bilgisini paylaşmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.
  • Hayalimiz Benzer İş Birliği Programı’nda yeni dönemde, pandemi sürecini de dikkate alarak odağımızı genişlettik. Çevrenin ve dünya kaynaklarının korunmasının yanı sıra yaşam biçiminin değiştirilmesi başlığı altında insan hayatını iyileştirecek sağlık, fizik, sosyal ve kişisel standartların artırılmasına yönelik projelerin de programa dahil olmasını sağladık.
  • Sizlerden gelecek yeni dönem proje başvurularını heyecanla beklerken, başvuru duyurusunun şirketiniz içerisinde yayılımına vereceğiniz destek ile özellikle bu konulara hassasiyet gösteren, fikir ve proje üreten genç çalışma arkadaşlarımıza daha iyi bir dünya idealine yaratıcı katkı sunma imkânı vereceğiz.
  • Başvurularınızı 11 Eylül 2020 tarihine kadar beklediğimizi belirterek, başvuru formu, program kapsamı ve değerlendirme bilgilerine programımızın web sitesinden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isterim.
  • Hayalimiz Benzer İş Birliği Programı’nın pandemi sonrası daha iyiyi inşa etme sürecinde öncü bir adım olacağını umuyor ve desteğiniz için içten teşekkürlerimi sunuyorum.”

İLGİLİ HABERLER